Po godzinnej przerwie na scenie ponownie pojawili się uczestnicy pierwszego półfinału 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. W ciągu następnych dwóch godzin w hali miejskiej po raz kolejny zaprezentują się wykonawcy z Estonii, Macedonii, Serbii, Węgier i Białorusi.

W drugiej części prób zaprezentują się reprezentanci z Estonii, Macedonii, Serbii, Węgier i Białorusi. Później każdy z nich uda się na konferencję prasową, podczas której spotka się z dziennikarzami z całego świata.

07 ESTONIA

Występ Eliny Born i Stiga Rästy został dopracowany w przeciwieństwie do tego z pierwszej próby. Cienie na podłodze wreszcie dopasowane są do wykonawców. Na pierwszej próbie wokalnie było nieco gorzej niż wczoraj, ale przy kolejnych podejściach było już bez zarzutu. Obrazek wygląda znacznie lepiej niż ostatnio.

08 MACEDONIA

Przed próbą Macedonii zobaczyliśmy oficjalną pocztówkę Macedonii. Widać na niej jednak nie Daniela Kajmakoskiego, a blondynkę Annę. Nie wiadomo, czy to będzie oficjalny filmik delegacji macedońskiej, ale jeżeli tak, to kompletnie nie rozumiemy jej przesłania. Po przybyciu do hali miejskie statystka z pocztówki zakłada strój ochronny i razem  z wolontariuszami zaczyna tańczyć… Co do samej próby Kajmakoskiego i jego prezentacji piosenki Autumn Leaves nie zmieniło się w sumie nic od poniedziałkowych przygotowań. Nadal nic do siebie nie pasuje, w wizualizacjach widzimy rzymskie kolumny, a na scenie zespół Blackstreet. Z tą propozycją w finale raczej się nie spotkamy.

09 SERBIA

Próba serbskiej reprezentantki Bojany Stamenov nie różni się zbytnio od tej, którą zobaczyliśmy we wtorek. Testowane są nadal różne ujęcia kamerowe, tancerze zamienili białe flagi na kolorowe – czerwoną, niebieską, żółtą i różową. Podczas słuchania prezentacji aż szkoda mi się zrobiło, że tak dobry wokal marnuje się na tę, dość kiczowatą piosenkę, która w obrazku potwierdza stereotypowe skojarzenie z Konkursem Piosenki Eurowizji – obciach, cekiny i  pióra… Szczegółowy opis występu znajdziecie tutaj.

10 WĘGRY

Jako dziesiąta na scenie zaprezentowała się w Boggie z Węgier. Cały występ jest równie urzekający jak ten wtorkowy, nieznacznie zmieniono ujęcia kamer.

11 BIAŁORUŚ

Reprezentanci Białorusi, czyli duet Uzari i Maimuna, zaprezentowali się jako ostatni przed przerwą. Wizualizacje do występu zostały zachowane w czerwono-pomarańczowych odcieniach, pod koniec ponownie mamy niebieskie, chociaż już tym razem dają one mocniejszy efekt niż podczas poprzednich występów.

Przypominamy, że relacjonujemy na żywo przebieg prób wszystkich uczestników pierwszego półfinału. Odświeżajcie stronę po najnowsze doniesienia z Hali Miejskiej w Wiedniu, które będziemy aktualizowali na bieżąco!

W celu przeczytania relacji z pierwszej części prób zapraszamy tutaj.

7 KOMENTARZE

 1. Estonia ma świetną piosenkę, ale z tym występem wypada jakoś blado… Mam wrażenie, że jest nie do końca dopracowany, a między artystami nie ma żadnego kontaktu…

  Białoruś całkiem ciekawie, wróżę awans do finału.

 2. Macedonia znów popsuła mi nerwy. Po raz drugi z rzędu z dobrej piosenki zrobiła gniota. Ci hiphopowcy nie pasują do niej wybitnie. Gdyby nie to – finał byłby gwarantowany.
  Serbia nieco lepiej, mimo też udziwnionej choreografii.
  Węgry mają u mnie dużego plusa za przesłanie ale też sam utwór może być.
  Po „Time” spodziewałbym się więcej dynamizmu. Druga próba a tu trochę nudno.

 3. Macedonia – Daniel bardzo dobrze śpiewa, a reszta się w ogóle nie trzyma kupy (nic tam nie pasuje). Po co te kolumny i hip-hopowe układy choreograficzne ?
  Serbia – O Matko !!! Co to jest ? Będzie przynajmniej z czego się pośmiać. Piosenkę Bojany ogólnie lubię, a dziewczyna dobrze śpiewa na żywo, ale te „cuda”, jakie się dzieją wokół niej na scenie lepiej przemilczeć 🙁 To jest STRASZNE !!!