Cleo wydała singiel Dom, którym zapowiada zbliżającą się premierę jednego z dwóch nowych albumów studyjnych. Reprezentantka Polski na Eurowizji 2014 nagrała piosenkę we współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”, którego członkinie wystąpiły z nią w finale konkursu w Kopenhadze. Posłuchaj utworu!

Cleo już od kilku tygodni zapowiadała, że piosenka Dom ujrzy światło dzienne w czwartek, 7 listopada. Piosenkarka dotrzymała słowa, a tuż nad ranem słuchacze mogli premierowo posłuchać najnowszego utworu artystki. Wcześniej jednak poznaliśmy kulisy powstawania oficjalnego teledysku do kawałka.

Cleo: „Dom” już dostępny!

Wideoklip powstawał w Polsce i Tunezji, za reżyserię teledysku odpowiadał Michał Konrad. Piosenka Dom jest częścią projektu Stamina, który powstał kilka lat temu z inicjatywy producenta muzycznego Donatana i piłkarza Roberta Lewandowskiego. Jak wyjaśniła Cleo na Facebooku, utwór napisała z myślą o zmarłej przed pięcioma laty babci:

Dom to nie obiekt, nie budynek, Dom to ludzie i miejsca które kochamy, do których tęsknimy i chcemy wracać

W drodze do Domu czasem możemy nie zdążyć wrócić do kochanych osób…Tak samo było ze mną, w 2014 nie zdążyłam wrócić…

Posted by CLEO on Saturday, November 2, 2019

Nową piosenką Cleo powraca do brzmień folkowych, które sześć lat temu zapewniły jej ogólnopolski rozgłos. Przypomnijmy, że w listopadzie 2013 roku premierę miał utwór My Słowianie, który nagrała z Donatanem. Numer w krótkim czasie zyskał popularność w Internecie. Kilka miesięcy po premierze ogłoszono, że Donatan i Cleo będą z nim reprezentować Polskę na Eurowizji, do której TVP wróciła po dwuletniej przerwie.

TYLKO U NAS: Donatan i Cleo opowiedzieli o Eurowizji. „W tym konkursie wygrywa oryginalność”

W finale Eurowizji 2014 Donatan i Cleo zajęli 14. miejsce po zsumowaniu głosów telewidzów i jurorów. Wyniki były szeroko komentowane w mediach, ponieważ okazało się, że Polska zajmowała czołowe miejsca w głosowaniu publiczności (dało to 5. miejsce w rankingu), jednakże była nisko plasowana wśród jury (23. miejsce).

Obejrzy teledysk do piosenki Dom:

fot. YouTube/CleoVEVO