Co tydzień szykowaliśmy dla Was reakcje youtuberów na utwór Alicji Szemplińskiej Empires, który miał reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. Dziś, dzień po otrzymaniu informacji o odwołaniu 65. edycji konkursu – zbieramy dla Was reakcje internetu na tę właśnie smutną wiadomość. Sprawdźcie sami, co myślą fani Eurowizji na ten temat!

W internecie można znaleźć wszystko – od pozytywnych opinii, które wychwalają decyzję Europejskiej Unii Nadawców, po ogromną krytykę, która wybrzmiewa teraz mocniej niż zwykle. Jedno jest pewne – wszystkich fanów, artystów, organizatorów Konkursu Piosenki Eurowizji ogarnia wielki smutek.

Eurowizja 2020: konkurs odwołany! Mamy decyzję organizatorów!

Eurowizja 2020 odwołana: reakcje youtuberów

Smutek szczególnie dało się zauważyć u jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy Eurowizji   Williama z wiwibloggs: jest to niesamowicie smutna wiadomość, ale powinniśmy pamiętać, że decyzja ta została podjęta dla naszego dobra. Władze wszystkich krajów robią co mogą, aby utrzymać nas przy dobrym zdrowiu – aby Eurowizja 2021 mogła odbyć się w pełni, tak jak należy. Niektórym może się wydać dziwne, że jesteśmy tak bardzo smutni z powodu anulowania tegorocznego konkursu, kiedy na świecie dzieje się tyle złego. Jednakże pamiętajmy, że muzyka od zawsze jednoczyła ludzi i pomagała im przejść przez najgorsze chwile. Wszyscy wiedzieliśmy, ze zbliża się ta informacja, ale kiedy faktycznie nadeszła – był to szok. Jest mi bardzo smutno, ale wierzę, że to dla naszego dobra.

Matt z kanału ESCUnited podszedł do tematu równie emocjonalnie: To jest dziwny rok, dziwny dzień i dziwny czas. Bardzo ciężko jest mi nawet czytać komunikat EBU, ale chyba wszyscy rozumiemy, że to dla naszego dobra. Zdrowie najważniejsze i musimy to wszystko wziąć bardzo serio. Mam złamane serce i czuję się bardzo słabo, mimo wszystko. Szkoda, że pozostałe scenariusze dotyczące organizacji Eurowizji 2020 nie doszły do skutku. Niektórzy mogą powiedzieć, że to nic takiego – ale dla nas, którzy poświęcają swoje wolne chwile, aby przekazać Wam informacje o konkursie – jest to bardzo ciężkie. Dla nas dziennikarzy, jak i dla Nas – fanów. Niestety, od teraz, już zawsze będzie ten jeden rok, w historii Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym go nie było.

Eurowizja 2020 odwołana: łzy i smutek

Warto zobaczyć reakcję Alessi Michelle, której łzy zapewne odzwierciedlają nie jedną z twarzy eurowizyjnego fana. Szczerze nie spodziewałam się odwołania całego konkursu. Każdy inny scenariusz do mnie przemawiał, ale tego się nie spodziewałam. Rozumiem, że obecnie na świecie jest wiele strachu – ale wierzyłam, że EBU rozwiąże to w jakiś sposób. Bardzo cieszyłam się na ten czas, który już wkrótce miał nadejść. I jestem ogromnie smutna. Cieszę się, że chociaż miałam okazję być na Melodifestivalen w tym roku, ale nie jest to porównywalne z Eurowizją. Moje serce jest złamane. 

Alicja Szemplińska o odwołanej Eurowizji 2020. Mamy komentarz artystki!

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że drużyna eurovoxx (Andy, Clara, Stuart i Jess) zareagowała podobnie: Jesteśmy załamani. To jest trudna informacja do przetworzenia. Nie możemy jednak powiedzieć, że się tego nie spodziewaliśmy. Byliśmy do końca optymistycznie nastawieni, mimo wszystko, i wierzyliśmy że znajdzie się jakieś rozwiązanie. 

Eurowizja 2020: komentarze internautów

Pod oficjalnym ogłoszeniem anulacji konkursu, na portalu eurovision.tv – można przeczytać wiele różnych komentarzy. Jedni dopytują się, dlaczego konkurs nie został po prostu przełożony, drudzy – czy nie było możliwości zorganizowania przekazu wideo w każdym z państwa. Część fanów domaga się pozostawienia tych samych piosenek, wraz z artystami. Uprzedzając Wasze pytanie – Europejska Unia Nadawców, nie zadecydowała jeszcze w sprawie piosenek – użycie tegorocznych wiązałoby się ze złamaniem regulaminu. Jednakże, może w tym przypadku, warto?

Eurowizja 2020 odwołana: EBU odpowiada na pytania fanów

Jedno jest pewne – cały eurowizyjny świat jest w rozpaczy, i pomimo świadomości powagi sytuacji, smutek pozostanie w nas jeszcze przez chwilę.