Oliwia Wieczorek wystąpi w pierwszej połowie finału 20 listopada 2016 roku podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Czy ta pozycja pomoże Polsce zdobyć upragnione zwycięstwo?

Dziś podczas ceremonii otwarcia Eurowizji dla dzieci w teatro-operze Manoel ogłoszono kolejność występów poszczególnych państw tegorocznej Eurowizji dla Dzieci, która odbędzie się na Malcie. Na czerwonym dywanie pojawił się kierownik wykonawczy Jan Ola Sand oraz producent wykonawczy John Bundy. Alfabetycznie zaprezentowano tegorocznych wykonawców i przeprowadzono z nimi krótkie wywiady. W tle puszczono fragmenty propozycji konkursowych. Podczas gali zjawiły się również reprezentantki Malty z poprzednich edycji: zeszłoroczna zwyciężczyni Destiny, która zaśpiewała Not My Soul oraz swoją najnowszą piosenkę Embrance The Love; Federica Falzon – reprezentantka Malty podczas JESC 2014 (4. miejsce) – wykonała piosenkę z repertuaru Sii The Greatest oraz laureatka JESC 2013 Gaia Cauchi – zaśpiewała utwór z repertuaru Alicii Keys If I Ain’t Got You.

Następnie każdy z wykonawców w porządku alfabetycznym losował, w której połówce finału wystąpi – niektórzy wylosowali od razu konkretne miejsce występu: pierwsze oraz ostatnie.

Pierwsze miejsce wylosowała: Irlandia

Pierwszą połowę finału wylosowali (miejsca od 2 do 9): Albania, Armenia, Białoruś, Bułgaria, Macedonia, Malta, Polska, Rosja

Drugą połowę finału wylosowali (miejsca od 10 do 16): Australia, Cypr, Izrael, Włochy, Holandia, Serbia, Ukraina

Ostatnie miejsce wylosowała: Gruzja

O kolejności startowej decydują organizatorzy i producenci widowiska. Pełną listę otrzymamy wkrótce. Retransmisję z ceremonii otwarcia można zobaczyć tutaj:

Przypomnijmy, że naszą reprezentantką będzie Oliwia Wieczorek, która zwyciężyła narodowe selekcje 15 października 2016 roku dzięki piosence Nie zapomnij. Utwór zostanie zaprezentowany przede wszystkim po polsku, końcowy fragment usłyszymy również w języku angielskim. Polska wraca na konkurs po 11 latach przerwy.

Finał Eurowizji dla Dzieci 2016 odbędzie się już 20 listopada o 16:00. Transmisja dostępna będzie na TVP1 i TVP Polonia.

Źródło: EBU, transmisja Junior Eurovision Song Contest Opening Ceremony 2016

Foto: EBU.