Ostatni koncert przedeurowizyjny już za nami! Zobaczcie, co zaśpiewało ponad 20 wykonawców z tegorocznej, i z poprzedniej, edycji Eurowizji na scenie, w stolicy Hiszpanii. Jak zaprezentowała się Kasia Moś i co wykonała oprócz Flashlight?

Ostatni koncert przed Eurowizją w Kijowie odbył się w Sala La Rivera w Madrycie i był to pierwszy tego typu event w stolicy Hiszpanii. Impreza została zorganizowany z okazji 16-lecia strony eurovision-spain.com. Na scenie mogliśmy usłyszeć m.in. naszą tegoroczną reprezentantkę Kasię Moś, która poza swoją propozycją Flashlight zaśpiewała również utwór (You Make Me Feel Like) A Natural Woman z repertuaru Arethy Franklin.

Warto dodać, że Kasia oraz Martina Bárta to jedyne artystki z tegorocznej Eurowizji, które wystąpiły we wszystkich koncertach pre-party! Nasza reprezentantka nie ukrywa, że jest już bardzo wyczerpana ale mimo to nie traci zapału przed występem w Kijowie.

Pozostali artyści wykonali, oprócz swoich tegorocznych propozycji, covery znanych hitów – nie tylko eurowizyjnych. Pojawiły się także duety: Robin Bengtsson i Manel Navarro zaśpiewali wspólnie Free Falling (z repertuaru Toma Petty’ego), reprezentant Hiszpanii wykonał również utwór Shape of you (z repertuaru Eda Sheerana) wraz z Kristianem KostovemTamara Gachechiladze zaprezentowała utwór Conchity Wurst Rise like a Phoenix, Martina Bárta wykonała All The Way z repertuaru Franka Sinatry (zaśpiewała ten utwór a capella), Slavko Kalezić zaśpiewał i zatańczył (w dość kontrowersyjnym stroju) do piosenki Beyonce End of Time.

Poza tym artyści skorzystali z okazji i zaśpiewali swoje stare oraz najnowsze utwory, co na pewno było dobrą okazją do zaprezentowania swoją twórczości szerszej publiczności. Robin oprócz I Can’t Go On wykonał Constelletion Prize – utwór z zeszłorocznego Melodifestivalen, z którym zajął 5. miejsce. Kristian Kostov przedstawił swój singiel You Got Me Girl, Sunstroke Project zaśpiewali utwór AmorLindita zaprezentowała swoją nową piosenkę Now. Na scenie mogliśmy usłyszeć także: Blanche, Ilincę i Alexa Florea, Brendana Murraya, Valentinę Monettę i Jimmie’go Wilsona, Nathana Trenta, Timebelle, Tijanę Bogićević, Hoviga i Fusedmarc.

Oprócz tegorocznych reprezentantów mogliśmy usłyszeć także byłe reprezentantki Hiszpanii; Ruth Lorenzo oprócz Dancing in the Rain wykonała nowy singiel Gigantes oraz zobaczyliśmy Barei, która wykonała zeszłoroczną propozycję Say Yay! oraz swój najnowszy utwór I Don’t Need To Be You.

Wszystkie występy z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Źródło: ekscaz, wiwibloggs Foto: wiwibloggs

1 KOMENTARZ

  1. Biorąc pod uwagę, że nasz półfinał jest naprawdę mocny i że w rankingu jury zajmiemy zapewne jedno z ostatnich miejsc brak awansu Kasi do finału nie będzie niespodzianką. Mimo tego, że nasza tegoroczna propozycja podoba mi się o wiele bardziej niż zeszłoroczna Michała to jednak utwór nie od razu wpada w ucho stąd i Polonię ciężej będzie zmobilizować do zagłosowania. Liczę jednak na to, że dobre wizualizacje i odpowiednio wykreowany klimat uwolnią z ‚Flashlight’ potencjał, który ten utwór posiada. To w połączeniu bardzo dobrym wokalem Kasi i przesłaniem tego utworu, które jest ostatnio na czasie może dać finał. Kasia zdaje sobie sprawę, że będzie balansować na granicy progu i współczuję jej wynikającej z tego presji. Zrobiła jednak wszystko co mogła, aby wypromować siebie i swój utwór, a my możemy jej kibicować i wierzyć, że się uda. 😉