Zapraszamy Was na część 5. naszej serii Co słychać u polskich reprezentantów. Tym razem nadszedł czas na omówienie lat 2010-2011. Co słychać u Martina Fitcha i Magdaleny Tul?

Reprezentantem 55. Konkursu Piosenki Eurowizji został Marcin Mroziński (obecnie występujący jako Martin Fitch). Wystąpił on z utworem Legenda, gdzie z dorobkiem 44 punktów zajął 13. miejsce w pierwszym półfinale, co skutkowało brakiem awansu do sobotniego finału.

A co słychać u Martina? Artysta ubiegał się ponownie o prawo reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 podczas Krajowych Eliminacji z piosenką Fight For Us, jednak przegrał m.in. ze zwyciężczynią Kasią Moś, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Wziął on także udział w eurowizyjnym koncercie charytatywnym Save Hope, który miał miejsce 1 lipca 2018r. w Bielsku-Białej. Razem z artystką znanej z Teatru Muzycznego Roma – Basią Gąsienicą Giewont poprowadził to wydarzenie, a także zaprezentował wokalnie. Więcej o koncercie możecie znaleźć TUTAJ.

A poniżej znajdziecie wywiad z Martinem przeprowadzony po wspomnianym koncercie:

 

Rok później, w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentantką naszego kraju została Magdalena Tul, artystka znana z programu Jaka to melodia.

Magdalena wystąpiła w pierwszym półfinale z przebojem Jestem. Niestety, mimo bardzo dobrych przewidywań bukmacherów, także ona nie zdołała awansować do wielkiego finału, ostatecznie zajmując 19. miejsce.

Magdalena odeszła jakiś czas temu z programu Jaka to melodia. O swoim odejściu opowiedziała dziennikarzowi portalu WP.pl w wywiadzie, który dostępny jest TUTAJ. Oprócz tego artystka kilka miesięcy temu opublikowała teledysk do swojego najnowszego utworu Va banque, zapowiedziała wydanie kolejnej płyty w najbliższym czasie oraz wznowienie trasy koncertowej Pop Art Tour.

Oprócz tego, w każdy poniedziałek, Magdalena prowadzi program na swoim Instragramie pt. Live Monday’s, gdzie podczas relacji na żywo omawia konkretny temat i odpowiada na pytania internautów. Następnie całe video dostępne jest na  jej oficjalnym kanale YouTube. Powstała również grupa na Facebooku zrzeszająca fanów artystki o nazwie #TeamTul, którą możecie znaleźć TUTAJ.

Podsumowując okres 2010-2011, wciąż nie możemy czuć się usatysfakcjonowani z rezultatów osiągniętych przez reprezentantów naszego kraju. Statystyki awansu Polski do Wielkiego Finału nadal się nie podwyższyły.

Bądźcie czujni i oczekujcie części szóstej, w której omówimy reprezentantów Polski z lat 2014-2015!

zdjęcie: gala.pl, Aracadius Mauritz