Daniel Kajmakoski rozpoczyna trasę promocyjną, a telewizja macedońska tłumaczy, dlaczego nie pokaże koncertu jubileuszowego.

31 marca w Londynie nagrany zostanie koncert „Eurovision’s Greatest Hits”, a widowisko pokazane będzie w wielu krajach Europy. Telewizja macedońska postanowiła jednak iść pod prąd i zamiast świętować 60-lecie konkursu, chce skupić się na promowaniu swojego reprezentanta – Daniela Kajmakoskiego. Stacja poinformowała, że nie kupi praw do transmisji koncertu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wyda na projekt związany z jej udziałem w Eurowizji 2015. Zarząd MKRTV zapewnia, że terminarz Daniela już teraz jest pełen różnego rodzaju aktywności, a szczegóły podane zostaną wkrótce. Póki co wiemy, że zwycięzca „X-Factora” i „Skopje Festival” wystąpi jako gość specjalny podczas finału preselekcji narodowych w Mołdawii. Planuje też uczestniczyć w dwóch największych imprezach przedeurowizyjnych – w Londynie i Amsterdamie. Co ciekawe, promocją Daniel zajmował się także w Katarze, gdzie przebywał w związku z zaangażowaniem w projekt-piosenkę „Live it up” przygotowaną na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej. Przypomnijmy, że w Katarzy byli też m.in. Ewa Farna, Rafał Brzozowski, Alexander Rybak czy Marija Sestic.

Daniel Kajmakoski został reprezentantem Macedonii już w listopadzie ubiegłego roku. Jego utwór „Lisja esenski” wygrał „Skopje Festival”, co dało mu prawo do wyjazdu na Eurowizję. Samym festiwalem szybko zaczęły targać skandale związane z manipulacją głosów. Telewizja macedońska zapowiedziała śledztwo w tej sprawie, jednak do tej pory nie znamy rezultatów tych działań. Media donoszą, że wśród podejrzanych są m.in. producenci i kompozytorzy kilku piosenek startujących w finale. Chodzi głównie o te wykonywane przez Dimitara Andonovskiego i Viktoriję Lobę. Oskarżenia nie dotyczą zwycięzcy preselekcji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że „Lisja esenski” zostanie wykonane na Eurowizji po angielsku. Nowa wersja (skrócona do trzech minut) została już nagrana, jednak nie wiadomo kiedy odbędzie się jej premiera. Macedonia wystąpi w pierwszym półfinale Eurowizji 2015.

Źródło: Dnevnik, inf. własne;l fot: Facebook