Telewizja serbska RTS zdecydowała na wewnętrzny wybór reprezentanta, a póki co szczegóły projektu trzymane są w ścisłej tajemnicy.

Tak naprawdę do tej pory o Eurowizji 2016 media lokalne pisały niewiele bo i nie pojawiały się żadne doniesienia czy plotki związane z konkursem. Jedynym wykonawcą, który był podejrzewany o negocjacje z RTS ws. wyjazdu do Sztokholmu była formacja The Frajle z Nowego Sadu. Nadawca publiczny informował, że decyzja zostanie podjęta do 28 lutego, jednak teraz wiadomo, że poznamy ją dopiero w marcu. RTS ma najpóźniej do 7 marca ogłosić, kto będzie reprezentował Serbię w Sztokholmie.

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że nie będzie to zespół The Frajle, a formacja ZAA, której wokalistką jest Sanja Vučić. Zespół powstał w 2006 roku pod nazwą Dub Orchestra, a ich pierwszy singiel „After Rain Sunset” powstał w parę dni po założeniu grupy. W 2008 roku ZAA wydali pierwszy album. Mówi się, że utwór na Eurowizję napisała Ivana Peters z formacji Negativ (znanej z udziału m.in. w preselekcjach serbskich 2004). Jeśli doniesienia okażą się prawdą, możemy się z Serbii spodziewać zupełnie „niebałkańskiej” propozycji, najprawdopodobniej po angielsku. Poniżej jeden z najpopularniejszych utworów grupy:

Źródło: Blic.rs, inf. włąsne, fot.: plezirmagazin

1 KOMENTARZ