Od czasu ogłoszenia piosenki – Walk Along, która będzie reprezentować Holandię podczas tegorocznej Eurowzji, Trijntje Oosterhuis specjalnie nie zwierza się ze swoich przygotowań do Konkursu w Wiedniu. 

Tegoroczna holenderska propozycja spotkała się do tej pory z mieszanymi komentarzami. Część osób zwraca uwagę na możliwości wokalne Trijntje, natomiast przeciwnicy piosenki podkreślają jej powtarzalność. Sama Trijntje w większości rankingów fanów oraz bukmacherów znajduje się pod koniec drugiej dziesiątki. Większą wyrozumiałością wykazują się Holendrzy, którzy w przeprowadzonej sondzie dla dziennika Metro typują Oosterhuis pomiędzy 11. a 15. miejscem. Sama propozycja autorstwa Anouk (ESC 2013) – Walk Along cieszy się sporym powodzeniem w Holandii. Do tej poru odnotowono prawie milion odsłuchań na platformie Spotify oraz piosenka dotarła do 7. miejsca krajowej listy przebojów.

Oczywiście nie należy brać tych notować dosłownie. Zeszłoroczny reprezentant Holandii – grupa The Common Linnets zaskoczyła dopiero podczas prób. Dużą rolę w zeszłorocznym sukcesie Holandii miał reżyser występu – Hans Pannecoucke (nazywany przez część fanów Mr. Pancake), który będzie odpowiadać również za aspekty wizualne tegorocznej propozycji. Na scenie z Trijntje pojawi się czterech chórzystów.

Oprócz przygotowań do Eurowizji, wokalistka koncertuje ze swoją formacją – Ladies of Soul oraz przygotowuje się do wydania kolejnego krążka, który powstaje przy współpracy z Anouk (która współpracowała z tegoroczną reprezentantką także przy poprzednim Oosterhuis albumie z 2012 roku). Album zatytułowany po prostu Walk Along ujrzy światło dzienne 15 maja.

Dodatkowo, warto przekazać informację, że holenderskie punkty poda związanna rodzinnie z tegoroczną reprezentantką Edsilia Rombley (ESC 1998, 2007).

Źródło: metronieuws, dutchcharts, RTL Nieuws

1 KOMENTARZ