Demy reprezentantką Grecji

Demy to nadzieja wielu fanów tego śródziemnomorskiego kraju. Liczą oni, że młoda wokalistka osiągnie w Kijowie sukces jeśli nie taki sam, to chociaż zbliżony, co Helena Paparizou 12 lat temu. Czy tak się stanie i Grecja po 4 latach przerwy znów znajdzie się w TOP10 finału Eurowizji? Co grecka ekipa przygotowuje, by uzyskać
w stolicy Ukrainy jak najlepszy wynik?

Demy to dla wielu greckich fanów spełnienie marzeń o idealnej reprezentantce. Młoda, zdolna, pięknie wyglądająca wokalistka w tym śródziemnomorskim kraju cieszy się dużą rozpoznawalnością. Pochodząca z Aten 25-latka już w zeszłym roku podkreślała, że chętnie podjęłaby się reprezentowania swojego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. W styczniu, po fali plotek i spekulacji ogłoszono, że marzenia greckich fanów stają się faktem. Potwierdzono również, że za konkursowy utwór odpowiedzialny będzie Dimitris Kontopoulos, który wcześniej współpracował m.in. z Ani Lorak, Sergey’em Lazarevem czy Heleną Paparizou, zaś prezentacją sceniczną zajmie się doskonale znany fanom Eurowizji Fokas Evaggelinos. Na początku marca widzowie i jurorzy (przedstawiciele greckiej diaspory rozsiani po całej Europie) zdecydowali, że w stolicy Ukrainy Demy wykona dynamiczną piosenkę This is love.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru piosenki, powiedziała tuż po ogłoszeniu wyników dziennikarzom młoda wokalistka. Fokas Evaggelinos podkreślił natomiast, że Demy świetnie prezentuje się w kamerze i ma wspaniały głos. Natomiast kompozytor wszystkich trzech utworów, które zaprezentowano w specjalnym programie stwierdził, że This is love to jedna z dwóch piosenek, które widzowie chcieliby zobaczyć i usłyszeć na Eurowizji (nie wiadomo, którą jeszcze ekipa brała pod uwagę, jednak prawdopodobnie było to When morning come around). Jak wyglądają greckie przygotowania do konkursu w Kijowie?

Co ciekawe, Demy nie uczestniczyła w żadnych okolicznościowych imprezach. Skupiła się natomiast na próbach wokalnych oraz choreografii. W jednym z wywiadów zdradziła, że ta będzie niezwykle ciekawa i dynamiczna.

Na scenie nie wystąpi 6 osób, będzie nas mniej. Zanim rozpoczęliśmy próby, zapytałam Fokasa Evaggelinosa: Co będę robić? Pływać? latać?; On za każdym razem przekracza sam siebie, więc to musi być coś lepszego niż ostatnio. Na pewno będą elementy taneczne, ale nie w klasycznym rozumieniu tego słowa, będą bardziej natchnione. Nie będę miała na sobie nic czerwonego w trakcie występu, w żadnym wypadku! Nienawidzę wiatraków (maszyn do robienia wiatru) na scenie, ale próbuję się do nich przyzwyczaić, zdradziła w show „My home sweet home”.

Wiadomo, że występ w Kijowie zostanie podzielony na 3 części: pierwsza obejmie wolny początek piosenki, czyli pierwszą zwrotkę, druga szybszy i trzecia ten przed tzw. bridge’m i końcową partią utworu. Prezentacja utworu będzie nawiązywała do tytułu i zawrze się w motywie romansu.

Jakie są oczekiwania Demy? Wokalistka podkreśliła, że chciałaby wygrać, ale nie śledzi notowań bukmacherów i nie myśli o tym zbyt wiele, gdyż presja zaszkodziłaby jej występowi. Fokas Evanggelinos zaznaczył, że wiele rozstrzygnie się w trakcie pierwszych prób w Kijowie i wtedy notowania mogą bardzo się zmienić. Poza próbami z choreografem, 25-latka intensywnie trenuje wokal pod okiem Alexa Panayisa (Eurowizja 1995 i 2000
w barwach Cypru, szkolił i wspierał wokalnie, bądź udzielał rad reprezentantom Rosji w 2014 r., Białorusi w tym samym roku, Azerbejdżanu i Białorusi w 2013 r., Grecji w 2005, 2006
i 2009 r.). Poniżej dwa z kilku zapisów greckich prób, które opublikowano w Internecie. Na ich podstawie możemy wywnioskować, że Demy w Kijowie wspierać będzie trójka chórzystów oraz jeden tancerz.

https://www.youtube.com/watch?v=69fBqcO7AaU

https://www.youtube.com/watch?v=CtUsbcYlxAg

Czy Demy na szansę powtórzyć sukces Heleny Paparizou sprzed 12 lat?

Źródło: madata.gr, star.gr, eurovisionary.com, inf. własne

Fot.: news.gtp.gr