Conchita Wurst zagra koncerty w Polsce w ramach europejskiej trasy promocyjnej. Kontrowersyjna zwyciężczyni Eurowizji 2014 podała terminy przylotu do naszego kraju. Gdzie i kiedy zagra autorka hitu Rise Like a Phoenix?

Conchita Wurst kilka dni temu wydała nowy album pt. Truth Over Magnitude, którym rozpoczyna nowy etap swojej kariery muzycznej. Austriacka drag queen na dobre porzuciła wizerunek „kobiety z brodą”, który zapewnił jej międzynarodową rozpoznawalność oraz wygraną w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Obecnie występuje w odsłonie glam, a długie peruki i suknie zastąpiła znacznie bardziej męski, nieco wulgarny wizerunek.

Conchita Wurst: koncerty w Polsce

W ramach promocji płyty Conchita Wurst rozpoczyna trasę koncertową po Europie. Piosenkarka odwiedzi Niemcy, Holandię i Szwajcarię, a także zagra dwa koncerty w Polsce.

„Chcę albo wszystko, albo nic” – wywiad z Conchitą Wurst

Zgodnie z rozpiską koncertową, Conchita Wurst pojawi się w naszym kraju na początku lutego 2020 roku. Zwyciężczyni Eurowizji 2014 zagra 3 lutego w Krakowie (Kwadrat) oraz 4 lutego w Warszawie (Hybrydy).

Sprzedaż biletów rozpocznie się 31 października o godzinie 9:00 przez Eventim.pl.

T.O.M. TOUR 2020▪️Ticket sale starting 31 OCT 2019#GetReady #WURST #TruthOverMagnitude

Posted by Conchita WURST on Monday, October 28, 2019

Nie będzie to pierwsza wizyta Conchity Wurst w Polsce. Wcześniej zwyciężczyni Eurowizji 2014 odwiedziła nasz kraj w 2015 roku, goszcząc podczas Sabatu Czarownic w Kielcach. Udział kontrowersyjnej drag queen spotkał się z głośną reakcją w mediach, a pojawienie się piosenkarki wywołało zarówno pozytywne, jak i bardzo negatywne opinie.

fot.: EBU