W sieci pojawiła się pełna wersja utworu Replay, który jest tegoroczną propozycją z Cypru w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Kim jest Tamta?

Tamta Goduadze urodziła się w Gruzji, a w wieku 22 lat przeprowadziła się do Grecji. Jej pierwszym krokiem na drodze do sukcesu był udział w programie Super Idolu, gdzie zajęła 2. miejsce. W 2007 roku wzięła udział w greckich selekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem With Love, z którym zajęła trzecie miejsce. Przez kolejne lata spekulowano wielokrotnie, że może reprezentować Grecję.

Wokalistka ma na koncie cztery albumy, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony fanów i krytyków oraz kilka przebojów. Przez wiele lat była również jurorką greckiej i gruzińskiej edycji program X Factor. Co ciekawe, w 2015 roku Tamta wylansowała na lokalnych rynkach hit Unloved, którego kompozytorem jest Alex P, twórca La La Love (Cypr 2012) oraz Fuego (Cypr 2018)

Kto tworzył Replay?

Osoby odpowiedzialne za piosenkę Tamty:

Alexandros Papaconstantinu (Alex P) – skomponował takie piosenki jak:

  • Fuego (Cypr 2018)
  • La La Love (Cypr 2012)
  • Always (Azerbejdżan 2009)

Do jego projektów również należą Cool Me down oraz What You Do (Margaret).

Viktor Svensson to współtwórca oraz autor tekstu Fuego oraz La La Love. Pozostałymi kompozytorami są: Kristoffer Fogelmark,  Albin Nedler oraz Tedd Sky. Fogelmark ma na koncie współpracę z grupą One Direction, Avicii’m oraz Martinem Garrixem. Nedler miał już okazję prasować z Tamtą oraz wymienionymi artystami związanymi z Kristofferem Fogelmarkiem. Tedy Sky produkował wcześniej piosenki dla Jennifer Lopez czy Kelly Rowland.

Jak brzmi pełna wersja utworu?

Poniżej możecie wysłuchać Replay.

Jak myślicie? Czy propozycja Tamty okaże się kluczem do zwycięstwa?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Cypr otarł się o zwycięstwo, zdobywając 2. miejsce za sprawą piosenki Fuego wykonanej przez Eleni Foureirę.

źródła: Esctoday, Eurovisionworld, Discogs.  
zdjęcia: CyBC