Właśnie poznaliśmy wyniki czarnogórskich selekcji Montevizija 2019. Do Tel Awiwu jedzie grupa D-Moll z piosenką „Heaven”.

W czarnogórskich selekcjach wzięło udział pięciu wykonawców: Nina Petković, Monika Knezović, D-Moll Band, Ivana Popović Martinović i Andrea Demirović. O tym kto wygra zdecydowali m.in. widzowie oraz międzynarodowe jury (Azerbejdżan, Słowenia, Węgry, Szwecja i Ukraina). Do drugiej rundy głosowania ostatecznie trafili D-Moll Band oraz Ivana Popović Martinović. Ostatecznie wygrał zespół D-Moll z piosenką „Heaven” (występ można zobaczyć TUTAJ).

D-Moll to zespół, który pochodzi ze szkoły wokalnej Danijela Alibabicia, który wchodził w skład grupy No Name. No Name reprezentowali Serbię i Czarnogórę podczas konkursu w 2005 roku. Współautorem propozycji Ti jest Aleksandar Miličić, który ma na koncie współpracę z wokalistą grupy Hara Mata Hari (ESC 2006), Cecą, Lepą Breną, czy Aną Nikolić.

Montevizija nie jest stałym formatem selekcyjnym Czarnogóry. Warto przypomnieć, że Podgorica pomiędzy 2009-2017 wybierała swoich reprezentantów w pełni wewnętrznie (poza 2010-2011, kiedy to małe, bałkańskie państwo nie uczestniczyło w wydarzeniu). W zeszłym roku Czarnogórę reprezentował Vanja Radovanović z utworem Inje, który ostatecznie nie zakwalifikował się do sobotniego finału.

Źródło: RTCG