Nasi sąsiedzi potwierdzili udział w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji i ogłosili nabór piosenek!

Mimo historycznego awansu Czech do finału konkursu, z powodu niskiej 25. lokaty, wielu fanów obawiało się o eurowizyjną przyszłość tego kraju. Jak widać bezpodstawnie, ponieważ czeski nadawca właśnie potwierdził chęć udziału w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie.

Czeska delegacja mimo słabego wyniku końcowego zdecydowanie wyjeżdżała ze Sztokholmu z tarczą, a nie na tarczy. Jak zapewniali w zakulisowych doniesieniach , osiągnęli zamierzony cel – upragniony awans do finału, zostali także zauważeni przez jurorów oraz fanów konkursu. Zapewnili, że będą starali uczyć się na błędach, by być jeszcze lepszymi w przyszłości.

Wygląda na to, że przyszedł czas na wprowadzenie tych zamiarów w życie. Do 30 listopada  czeski nadawca publiczny czeka na zgłoszenia  od autorów muzyki oraz tekstów, w tym zagranicznych. Otwarcie się na kompozytorów spoza Czech zostało podyktowane koniecznością dostosowania się do aktualnych światowych trendów oraz chęcią podwyższenia poziomu otrzymywanych piosenek.

Ostatecznego wyboru piosenki oraz artysty dokona specjalna komisja złożona z ekspertów rynku muzycznego oraz przedstawicieli nadawcy.

źródło: wiwibloggs, eurovision.tv (fot. esctoday.com)