Czesi mają nowego szefa delegacji i liczą, że już w 2016 roku uda im się wysłać na Eurowizję utwór, który odniesie sukces!

29-letni Jan Bors został nowym szefem delegacji czeskiej na Eurowizji 2016. Jan pracował m.in. przy takich produkcjach telewizji ČT jak lokalna wersja „Tańca z Gwiazdami”, znanej tam jako „StarDance”. Teraz czeka go spore wyzwanie – musi sprostać oczekiwaniom swojego narodu i fanów Eurowizji, którzy po tegorocznym starcie Republiki Czeskiej mają spore nadzieje na utrzymanie przez ten kraj wysokiego poziomu. W liście wystosowanym do fanów konkursu Jan zapewnił, że jego celem będzie ulepszenie team’u, który pracował nad reprezentacją czeską w tym roku. Wszystko po to, by znów wysłać na Eurowizję bardzo dobry utwór. Jak twierdzi, start Marty i Vaclava był dużym sukcesem, który trudno będzie przebić, ale mocno wierzy w to, że jest to możliwe. „Tegoroczny konkurs pokazał,  jak istotne jest wysłanie prawidłowej piosenki i odpowiedniego wykonawcy, jest to formuła, którą będziemy chcieli powtórzyć”. Zapewnił, że trwają już prace związane z wyborem nowego reprezentanta naszych sąsiadów. Jak już wcześniej informowano, będzie to selekcja wewnętrzna.

Co ciekawe – Václav Noid Bárta, tegoroczny reprezentant Czech, przyznał w jednym z wywiadów, że nie wyklucza ponownego udziału w konkursie i na pewno zastanowiłby się nad taką propozycją, jeśli telewizja publiczna takową by złożyła. Wokalista przyznaje, że „Hope Never Dies” to utwór, być może, trochę za trudny na tego typu konkurs, ale doświadczenie eurowizyjne wiele go nauczyło i nieco wpłynęło na dalszą twórczość. Nowe wcielenie Václava poznać możemy w piosence „Jedinej krok”, która znalazła się na jego najnowszym albumie.

Czescy fani konkursu nadal głosują w plebiscycie ESCportal.cz, gdzie wybierają swojego wymarzonego reprezentanta. Wygrywa Lucie Vondráčková, na drugim miejscu jest Marta Jandova, a na trzecim Václav. W czołowej piątce znalazło się również miejsce dla Ewy Farny i Gabrieli Gunčíkovej

Źródło: Eurovoix.com, ESCportal.cz, EuroContest.czl fot: Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Życzę Czechom naprawdę powodzenia! Uwielbiam ich kraj oraz ich muzykę! Mógłbym tutaj podawać różne czeskie zespoły oraz solistów i solistki, które mogłyby moim zdaniem reprezentować Czeską Republikę na Eurowizji, ale to nie ma sensu (tym bardziej, że nie można tutaj chyba dawać linków do teledysków w komentarzach! ;)).

    Duże współczucie dla Francji… :/:/:/ Ale mnie to w ogóle nie dziwi… Można się było tego niestety spodziewać… To było do przewidzenia, zwłaszcza właśnie gdzieś tam na Zachodzie, np. właśnie we Francji… Mam nadzieję, że to wszystko, co się teraz dzieje, nie wpłynie w żaden, absolutnie żaden sposób na Eurowizję!!! Oraz na wszystkie inne sprawy, oczywiście… Europejskie elity powinny się zastanowić nad tym, co one robią… Ciekawe, czy ktokolwiek teraz pamięta o: „Je suis Charlie”… może teraz sobie niektórzy przypomną… Przepraszam, że piszę o tym tutaj, ale… naprawdę, zaczynam obawiać się o Eurowizję! A na przyszłoroczne EURO 2016 do Francji to już na pewno się nie wybieram (chociaż myślałem o tym… jako kibic nie tylko eurowizyjny…). Sorry, Francjo, ale wolę czuć się bezpiecznie.

    Jeszcze o Eurowizji. Mam nadzieję, że Szwedzi nie będą przesadzać z przesłaniem… podobno o prawach człowieka… no dobra, już dość o tym. Oby przyszłość była lepsza, niż się na to zapowiada… W każdym razie, mam nadzieję, że najbliższy konkurs będzie pozbawiony jakichkolwiek odniesień do aktualnych wydarzeń, i że najważniejsza będzie muzyka. Pozdrawiam wszystkich. Pa.