Dziś czeski nadawca publiczny ogłosił nazwiska sześciu finalistów. Piosenka, która będzie reprezentować naszych południowych sąsiadów zostanie wybrana przez internautów oraz międzynarodowe jury. Liczone będą głosy jedynie obywateli Czech. W przypadku remisu decydujący głos mają widzowie.

Do dalszego etapu zakwalifikowano :

Debbi „High on Love” (1993)
(Autorzy: Ellie Wyatt, Jon Hällgren, Mahan Moin, DWB)

Niemiecko-czeska piosenkarka. Finalistka pierwszej odsłony popularnego w Czechach i na Słowacji talent show – SuperStar. Jej piosenka „Touch the Sun” została nagrodzona podczas gali Anděl Awards tytułem Piosenki Roku 2010

Mikolas Josef „Lie to Me” (1995)
(Autorzy: Mikolas Josef, Nikodem Milewski)

Model, autor tekstów i piosenkarz. Ukończył Academy of Music and Dramatic Art w Londynie. Po zakończeniu kariery modela Mikolas zdecydował rozpocząć karierę muzyczną.

Eddie Stoilow „We Rule This World”
(Autorzy: Jan Žampa, Jan Martínek)

Czeski zespół muzyczny. Powstał w lipcu 2003 roku.
Jego członkami są: wokalista Honza Žamp, klawiszowiec David Šmídt, gitarzysta Martin Mrázek, gitarzysta basowy Martin Puškař, perkusista Vladimir Zeman oraz perkusista Lukáš Kuneš.

Doctor Victor „Stand Up”
(Autor: Doctor Victor)

Zespół rockowy, założony w 2012 roku w Pradze. Muzyka opiera się głównie na dziedzictwie tradycyjnego rocka z końca lat 60. Członkami zespołu są: gitarzysta i wokalista – Victor, gitarzysta i wokalista – Muddy oraz perkusista i wokalista – Karpa

Pavel Callta „Never Forget” (1989)
(Autor: Pavel Callta)

Były uczestnik czeskiej edycji programu Mam Talent. Od piętnastego roku życia śpiewa ze swoim zespołem Česká Lípa. W czerwcu 2015 roku wydał swój debiutancki album „Moments”

Eva Burešová „Fly” (1993)
(Autorzy: Václav Noid Bárta, David Vostrý)

Czeska aktorka i wokalistka. Śpiewać zaczęła w bardzo młodym wieku. Podobnie jak Pavel brała udział w tej samej edycji programu Mam Talent. Niecałe dwa lata później grała w serialu „Gympl”.

Podobny obraz

Po 10-letniej przerwie Česká televize (ČT) decyduje się na organizację  preselekcji narodowych. W 2008 roku krajowe eliminacje wygrała Tereza Kerndlová z piosenką „Have some fun„. Wybor Czechów nie spodobał się Europie. Wokalistka nie zakwalifikowała się do wielkiego finału, zajmując 18. (przedostatnie) miejsce w półfinale. Tegoroczny finał (29 stycznia) będzie transmitowany jedynie w internecie.

 

 

Źródła:wiwibloggs.com, esctoday.com Foto: ytimg.com