Lider zespołu Czesław Śpiewa zdradził w rozmowie z redaktorem naszego portalu co sądzi o Eurowizji, co łączy go z konkursem oraz czy wziąłby w nim udział.

Kilka tygodni temu Czesław Mozil był gościem w audycji radiowej AleKultura Show, współprowadzonej przez jednego z redaktorów portalu eurowizja.org, Macieja Mazańskiego. Podczas niemal godzinnej rozmowy pojawił się także temat Eurowizji.

Czesław Mozil powiedział, że gdyby dostał propozycję od Telewizji Polskiej by reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji, to jego odpowiedź brzmiałaby „nie”. Eurowizja jest fajna, ale myślę, że nie potrafiłbym napisać takiej eurowizyjnej piosenki – powiedział artysta.

Zdradził także, że ma spore powiązania z konkursem. Jeden z członków zespołu Czesław Śpiewa, Hans Find Møller, brał udział w nagraniu zwycięskiej piosenki z 2013 roku – Only Teardrops – gdzie grał charakterystyczne intro na flecie. Czesław Mozil zna także doskonale producenta tej piosenki, Frederika Thaae’a.

Jak się okazało, Czesław lubi i śledzi Konkurs Piosenki Eurowizji – Eurowizja portafi być magiczna i fajna. Jest też czasami tak przewidywalna, że wygrywam wszystkie zakłady bukmacherskie – pochwalił się muzyk.

Fragment rozmowy z Czesławem Mozilem na temat Eurowizji (w formie wideo) można zobaczyć tutaj:

(fot. czeslawspiewa.com)