To już pewne, Filomena Cautela, Sílvia Alberto, Daniela Ruah oraz Catarina Furtado poprowadzą tegoroczną Eurowizję.

Przed dwoma tygodniami przewidywaliśmy, że w maju tego roku przywitają nas trzy kobiety o czym przeczytacie tutaj: http://eurowizja.org/?p=22497.

Niespodzianką okazało się zaangażowanie Danieli Ruah w organizację tegorocznej Eurowizji. Daniela to popularna aktorka, urodzona w Bostonie, posiadająca zarówno portugalskie, jak i amerykańskie obywatelstwo. Biegle posługuje się językiem angielskim, portugalskim, hiszpańskim oraz francuskim. W 2006 roku zwyciężyła w pierwszej edycji Dança Comigoportugalskiego odpowiednika Tańca z Gwiazdami. Najbardziej znana jako Kensi Blye, agentka specjalna, postać z seriali NCIS: Criminal Investigation, Los Angeles Criminal Investigation i Hawaii Five-0. W 2010 roku nominowana była do nagrody Teen Choice Awards w kategorii najlepszej aktorki w serialu telewizyjnym.

Nie wiadomo, jakie role przypisane będą każdej z prowadzących. Z pewnością w Green Roomie zobaczymy Filomenę Cautelę. Przypuszcza się, że finał poprowadzi duet Catarina Furtado oraz Daniela Ruah. Czy Sílvię Alberto zobaczymy podczas półfinałów lub podczas ceremonii niebieskiego dywanu? Poinformujemy Was o najnowszych doniesieniach z Lizbony!

źródła: eurovision.tv; escportugal.pt

foto: escportugal.pt

1 KOMENTARZ