Przed nami ostatni odcinek pierwszej fazy preselekcji Eurovizijos Atranka 2017. Poznamy ostatnich sześciu uczestników drugiego etapu. Czy będzie wśród nich znajdzie się weteranka litewskich selekcji, Aistė Pilvelytė, która może pochwalić się może łotewskim wsparciem?

UPDATE: Bez zaskoczenia odcinek wygrała Aistė Pilvelytė zgarniając maksymalne noty zarówno od jury jak i telewidzów. Poza nią awansowali (w kolejności zajmowanych miejsc): Alanas Chošnau, Queens of Roses, Valerija Iljinaitė, Neringa Šiaudikytė oraz Evaldas Vaikasas. 

Dziś o awans do kolejnej fazy litewskich selekcji powalczy jedenastu uczestników:

 1. Elvina MilkauskaitėTry
 2. Julija JegorovaHigher
 3. Evaldas VaikasasFire kisses
 4. Neringa ŠiaudikytėRunning out of time
 5. Vlad MaxI’ll never let you down
 6. Shiny RaiaAll you
 7. Alanas Chošnau7 days
 8. Valerija IljinaitėYou made me glow
 9. Queens of RosesFisherman
 10. Audrius JanonisRun
 11. Aistė PilvelytėI’m like a wolf

Do kolejnej fazy awansuje szóstka z nich. Na kogo można zwrócić uwagę? Na pewno sporą faworytką tego odcinka jest Aistė Pilvelytė. Wokalistka ma pokaźna historię walki o wyjazd na Eurowizję, a piosenkę dla niej napisała autorka dwóch ostatnich łotewskich sukcesów, Aminata Savadago.  Wiemy też, że została nagrodzona maksymalną notą w głosowaniu jury (odcinek został nagrany już wcześniej). Co ciekawe, wokalistka po ostatniej, ubiegłorocznej porażce zapowiedziała, że nie będzie już brać udziału w selekcjach, jednak, jak widać, zmieniła zdanie. Piosenkę dla Queens of Roses (pod nazwą 4 Roses startowały w selekcjach rok temu) napisała Mahan Moin (Melodifestivalen 2014), wokalistka i kompozytorka, znana w Polsce z takich utworów jak Azizami czy Spirit. 

Znamy też rozkład kolejnych odcinków selekcji. Kolejne dwa starcia (4 i 11 lutego) będą to 1/16 programu. 18 oraz 25 lutego odbędą się ćwierćfinały. Na 4 marca zaplanowany jest półfinał, a na 11 marca – finał. 

Odcinek od godz. 20.00 będzie można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: esctoday.com, lrt.com   Foto: lrt.com