Drugi półfinał „O melodie pentru Europa” wyłonił ulubienicę widzów – Lidia Isac zdobyła najwięcej głosów od publiczności ze wszystkich półfinalistów selekcji. Ale jury chyba jej nie lubi…

Wokalistka Lidia Isac wygrała II półfinał „O melodie pentru Europa” w Mołdawii zdobywając 17 punktów – 12 od widzów i tylko 5 od jury. Warto podkreślić, że utwór „Falling Stars” uzbierał aż 1425 głosów od publiczności – to znacznie więcej niż zwycięzca I półfinału – Maxim Zavidia (689 głosów). Oznacza to, że Lidia powinna być faworytką Mołdawian także w sobotnim finale, jednak w drodze do Sztokholmu może przeszkodzić jej komisja ekspertów. Ich faworytem był zespół Big Flash Sound, który … uzbierał jedynie 74 głosy od widzów, co dało przedostatnie miejsce w televotingu. Starczyło to jednak na zajęcie 6. pozycji w półfinale, która daje awans do finału.

W sobotę usłyszymy także Nadię Mosneagu (2. miejsce u jury i 5. u widzów), Maxa Fall z Danem Vozniucem i Malloy (3. miejsce zarówno u jury jak i u widzów), Cristinę Pintilie (4. miejsce u jury i u widzów), Andrei’a Ionitę z Onoffrei’em (5. miejsce u jury i dopiero 9. u widzów) i Rodicę i Ivana Aculov (7. miejsce u jury i 2. u widzów). Poza top7 znaleźli się Felicia Dunaf, Vitalie Todirascu, Diana Brescan, Anna Gulko i Beatrice. Widzowie zdecydują, kto z nich powinien otrzymać „dziką kartę” do finału. Faworytką jest Felicia Dunaf, która w televotingu II półfinału uzbierała najwięcej głosów z całej piątki.

Finał preselekcji już w sobotę! O wyjazd do Szwecji walczyć będzie szesnastu wykonawców, a gościem specjalnym będzie ulubieniec fanów Eurowizji – Pasha Parfeny.

Źródło: TRM.md, fot.: promotime.md