Reprezentantka Mołdawii ma bardzo „eurowizyjny” utwór, ale nie jest wymieniana w gronie faworytów. Jakie show przygotowuje Lidia Isac?

Lidia Isac, urodzona w Petersburbgu, wygrała preselekcje „O melodie pentru Europa” i będzie reprezentować Mołdawię z utworem „Falling Stars” autorstwa międzynarodowego teamu, w skład którego wchodzą Gabriel Alares, Sebastian Lestapier, Ellen Berg i Leonid Gutkin. Ten ostatni przygotowywał też dwa rosyjskie utwory eurowizyjne: „A Million Voices” i „What If”. Fani są zdania, że piosenka Lidii to utwór bardzo „eurowizyjny”, jednak wokalistka nie jest typowana do zwycięstwa, a i o awans może być trudno, bo Mołdawii przypadł udział w pierwszym (uznawanym za trudniejszy) półfinale. Lidia zdaje się tym jednak nie przejmować i promuje swój utwór w Europie. Wystąpiła m.in. na imprezach w Amsterdamie czy Moskwie, gdzie miała okazję poznać piosenki konkurentów. Jej osobistymi faworytami są Łotwa, Szwecja i Norwegia.

Występ, który Mołdawianka przygotowała na Eurowizję w Sztokholmie, będzie się różnił od tego, który oglądaliśmy podczas finału preselekcji w Mołdawii czy Rumunii (gdzie była gościem specjalnym). Ekipa telewizji TRM chce zaprezentować Europie coś nowoczesnego i skupić się na wykorzystaniu ekranów i możliwości sceny, która jest pokryta LED-em. Najpewniej Lidia będzie mieć na scenie tylko dwóch tancerzy.

Celem reprezentantki Mołdawii jest wejście do finału, chociaż wie, że będzie jej trudno to osiągnąć, m.in. z powodu pecha w losowaniu. Jej kraj znalazł się w pierwszej połowie pierwszego półfinału, a kraje, które tradycyjnie wspierają punktowo Mołdawian (Rumunia i Ukraina) konkurować będą w drugiej grupie. Piosenkarka ma jednak nadzieję, że „Falling Stars” spodoba się widzom w państwach, które zazwyczaj na Mołdawię nie głosują.

Źródło: ESCkaz, fot.: www.gazzettaitalomoldova.md

1 KOMENTARZ