W zeszłym roku Melovin (właściwie Konstantin Bocharov) niemal zwyciężył ukraińskie preselekcje – przegrał wówczas o włos z zespołem O.Torvald. W tym roku również było niebezpiecznie, ponieważ piosenkarz ubiegł swoją zeszłoroczną rywalkę Tayannę jedynie 1 punktem, co ostatecznie dało mu prawo do bycia 15. reprezentantem Ukrainy.

Tegoroczne preselekcje były dla Melovina kluczowe, gdyż, jak sam stwierdził, trzeci raz nie podszedłby do krajowych eliminacji. Piosenkarz podkreślał w wywiadach, że ze wszystkimi uczestnikami Vidbiru żył w zgodzie i nie miał żadnych konfliktowych sytuacja, zwłaszcza z jego główną rywalką – Tayanną. Rywali nie widział w pozostałej 17 wykonawców, lecz… w sobie:

„Od dziecka uczono mnie, że główny konkurent – to Ty w lustrze”

Ukraińcy dziennikarze obstawiają, że Melovin dostanie się do finału, ponieważ jest osobą, której trudno nie zapamiętać ze względu chociażby na jego specyficzny, futurystyczny wygląd (np. jego „dziwne oko”). Poza tym, jego występ na preselekcjach był niezwykle widowiskowy za sprawą fortepianu, na którym zagrał pod koniec występu – był on na palącej się konstrukcji. Dzięki temu prasa wierzy, że młody piosenkarz ulokuje się w top 15 w finale.

W porównaniu z zeszłorocznym, mocno rockowym, odstającym nieco od konkursu, utworem grupy O.Torvald, który zajął odległe 24. miejsce, piosenka Melovina jest zdecydowanie bardziej pasująca do Eurowizji. Bukmacherzy obecnie dają bardzo duże szanse artyście na dostanie się do finału (jest na 4. pozycji), jednak są bardzo sceptyczni, co do jego wygranej (21. miejsce).

Ukraińskie media obawiają się i wyraźnie nie chcą, żeby Melovin wygrał, bowiem po dwóch zwycięstwach w 2004 i 2016 roku nasz wschodni sąsiad organizował u siebie tę wielką imprezę dwukrotnie, a to wiązało się z ogromnymi kosztami, które nie zwróciły się po konkursach w 2005 a także w 2017 roku.

Sam Andriey Danylko (Wierka Serdiuczka) jeden z jurorów, który wyraźnie faworyzował Melovina, uważa, że ma on bardzo dobre i dopracowane show, będące interesujące dla widzów. Poza tym tekst piosenki Under the Ladder wpada w ucho, a refren jest zapamiętywalny. Więcej możecie dowiedzieć się oglądać krótki wywiad, który dał nam Andriey po preselekcjach ukraińskich:

Na Eurowizji 2018 w Lizbonie Melovin będzie reprezentować Ukrainę z piosenką Under the Ladder, z którą pokonał łącznie 17 muzyków, wśród których byli zarówno artyści z 20-letnim doświadczeniem, jak i nowicjusze ukraińskiego show-biznesu.

Po ogłoszeniu wyników selekcji Melovin obiecał przynieść Eurowizję z powrotem na Ukrainę, a więc widać u niego silną determinację, która przełoży się na jego zaangażowanie podczas konkursu.

Eurowizja 2018 odbędzie się 8, 10 i 12 maja w Lizbonie.

Źródło: ukr.media, hromadskeradio.org, slovoidilo.ua, eurovisionworld Foto: unian, UA:STB