Przedeurowizyjna gorączka przybiera na sile. Dopiero co stacja SVT ogłosiła prowadzącego Melodifestivalen, a już Aftonbladet podaje nazwiska artystów, których możemy zobaczyć podczas przyszłorocznych preselekcji.

Jak co roku szwedzki dziennik ogłasza listę wokalistów, wokalistek i zespołów, którzy są „pewniakami” do walki o możliwość reprezentowania Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji. Już na początku listopada Aftonbladet rzuca kolejnymi doniesieniami o prawdopodobnych uczestnikach Melodifestivalen 2018. Kim oni są?

Samir & Viktor

Byłby to już trzeci udział tego duetu w preselekcjach. Wcześniej dali się już oni poznać, kiedy próbowali podbić serca publiczności utworami Groupie (2015) oraz Bada nakna (2016). Jak donosi źródło dziennika Aftonbladet:

SVT wie, że są popularni zarówno wśród dzieci, jaki i 20-latków. To jest właśnie ta publiczność, do której problem z dotarciem ma i SVT, i Melodifestivalen.

Méndez

Chilijsko-szwedzki DJ, piosenkarz i producent. Również dla niego byłoby to trzecie Melodifestivalen, w którymi pojawiłby się jako uczestnik. W 2002 roku doszedł do finału, gdzie uplasował się na drugim miejscu z utworem Adrenaline. Z kolei w 2003 swoją przygodę z preselekcjami zakończył na poziomie Andra Chansen. Według źródła  szwedzkiego dziennika piosenkarz chce wykorzystać popularność przeboju Despacito i wystartować z podobną stylistycznie piosenką.

Benjamin Ingrosso

Młody wokalista  w 2006 roku wygrał Lilla Melodifestivalen (szwedzkie preselekcje do Eurowizji Junior), a  11 lat  później z utworem Good Lovin’ pojawił się na „dorosłych” eliminacjach. W finale uplasował się na piątym miejscu i, jak podaje Aftonbladet, piosenkarz ma utwór, z którym chce pojawić się również w przyszłym roku.

Sigrid Bernson

Tancerka znana Szwedom z programu Let’s Dance (szwedzka wersja Tańca z gwiazdami). Występowała tam w parze m.in. z Andreasem Weise, Benjaminem Ingrosso, Erikiem Segerstedtem. W tym roku wyszedł jej debiutancki singiel This summer. Prywatnie spotyka się z Samirem Badranem. Jeśli zatem potwierdzą się doniesienia, obydwoje będą walczyli ze sobą podczas Melodifestivalen.

Felix Sandman

Młody wokalista współtworzący grupę FO&O, która w tym roku zadebiutowała podczas szwedzkich eliminacji z piosenką Gotta Thing About You. Boysband uplasował się wtedy na jedenastym miejscu w finale Melodifestivalen. Według Aftonbladetu tym razem artysta chce spróbować swoich sił solo.

Źródło: aftonbladet.se, svt.se/melodifestivalen; Foto: Fredrik Sandberg/TT