Telewizja serbska RTS wciąż milczy w sprawie swoich planów co do Eurowizji 2017, ale w mediach społecznościowych właśnie pojawiła się istotna wskazówka co do nowego reprezentanta kraju.

Wczoraj wieczorem na Facebooku i Instagramie pojawiło się zdjęcie ze studia nagraniowego Revolution Studio, na którym widać uśmiechnięte twarze kompozytora Vladimira Graicia, wokalistki Danicy Krstić, producentki i autorki tekstów Mii Pijade oraz pracownika studia – Milana Dimitrijevicia. „Wszyscy jesteśmy tuuuuu” – napisała Mia, uzupełniając wpis o hashtagi związane z Eurowizją i stacją RTS. Nie ma wątpliwości, że utwór, który ta ekipa właśnie nagrywa będzie miał związek z konkursem w Kijowie, jednak na razie nie wiadomo, czy nadawca RTS wewnętrznie wskazał Danicę Krstić na reprezentantkę kraju, a może piosenka będzie brała udział w wewnętrznych selekcjach telewizji serbskiej.

Danicę Krstić fani kojarzyć mogą z mini-preselekcji serbskich 2015, w których to właśnie Vladimir Graić miał przygotować trzy utwory i wskazać trzech kandydatów. Danicy przypadł utwór „Suze za kraj” dzięki któremu zajęła 2. miejsce, przegrywając jedynie z Bojaną Stamenov. Wokalistka śpiewa od piątego roku życia, najlepiej czuje się w muzyce tradycyjnej, mocno nacechowanej brzmieniami etnicznymi i folk, ale doskonale odnajduje się też w piosenkach popowych.

Vladimir Graić jest fanom Eurowizji doskonale znany. To on współtworzył utwór „Molitva” Mariji Šerifović, czyli zwycięską kompozycję z 2007 roku. Napisał także „Verjamem” dla Evy Boto ze Słowenii w 2012 roku oraz „Beauty Never Lies” dla Bojany Stamenov w 2015 roku. W tym roku skomponował piosenkę „U La La La” dla Dunji Jeličić, która reprezentowała Serbię podczas Eurowizji dla Dzieci, zajmując ostatnie miejsce. Warto podkreślić, że Graić jest jednym z twórców festiwalu „Beovizija”, który był wykorzystywany jako preselekcje do Eurowizji. To on napisał także hit „Ludi letnji ples”, który był moralnym zwycięzcą preselekcji Serbii i Czarnogóry w 2006 roku.

Telewizja serbska rok temu wskazała reprezentanta całkowicie wewnętrznie. Sanja Vučić z zespołu ZAA zaśpiewała w Sztokholmie utwór „Goodbye (Shelter)” zajmując 18. miejsce w finale, co jest najgorszym rezultatem finałowym Serbii w historii startów tego kraju.

Źródło: Facebook, Instagram, fot.: Alchetron