W naszej ankiecie udział wzięło 629 osób. Poniżej publikujemy szczegółowe wyniki głosowania czytelników portalu eurowizja.org.

Ankieta została opublikowana na stronie eurowizja.org 19 października. Przez 6 dni nasi czytelnicy wybierali swojego faworyta do reprezentowania Polski na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji. Spośród 10 nazwisk artystów lub zespołów, które cieszyły się największym powodzeniem wśród członków OGAE Polska, czytelnicy wybrali swoich faworytów. Top 3 głosowania wygląda następująco: 1. miejsce – Margaret (159 głosów), 2. miejsce – Sylwia Grzeszczak (127 głosów), na ostatnim miejscu na podium znalazła się Edyta Górniak (77 głosów). Wyniki naszej ankiety zostaną przekazane Telewizji Polskiej.

Wielokrotnie portale muzyczne oraz plotkarskie przeprowadzały ankiety dotyczące wymarzonego reprezentanta na Eurowizji. Zazwyczaj 1. miejsca należały do Margaret lub Sylwii Grzeszczak. Czy artystki będą zainteresowane bronieniem biało-czerwonych barw na eurowizyjnej scenie? Odpowiedź poznamy już wkrótce. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki naszej ankiety.

 

Za pomoc w realizacji oraz przeprowadzenia głosowania dziękujemy Ernestowi Wietrzychowskiemu.

Źródło: OGAE Polska

Zdjęcie: materiały prasowe, Universal Music Polska

5 KOMENTARZE

  1. Ale gdzieś chyba wyczytałem, że Margaret i Edyta Górniak na pewno nie pojadą na ESC. No chyba, że coś mi się pomyliło.

    Zresztą, jeśli ktoś będzie zainteresowany, to mam nadzieję, że tylko wtedy, jeśli będzie miał odpowiednią piosenkę. Ja rozumiem, że ta ankieta to tylko zabawa, i może chęć pokazania TVP, jacy artyści cieszą się w środowisku eurowizyjnym największym zainteresowaniem, ale mam nadzieję, że TVP będzie patrzyła bardziej na samą piosenkę (i jej ogólną popularność), a dopiero w dalszej kolejności ewentualnie na wykonawcę. Mam też nadzieję, że TVP nie będzie się sugerowała wyłącznie wskazaną przez OGAE grupą artystów, tylko właśnie znowu… popularnością piosenki, która akurat pojawi się na rynku. Znaleźliśmy dobry (chyba) format wyboru, więc się go trzymajmy.

  2. Dokładnie! Diagram do poprawki no chyba że autor kierował się jakąś kolejnością.
    Ja tymczasem mam pewne pytanie a mianowicie na kiedy jest mniej więcej zaplanowane spotkanie OGAE Polska z TVP oraz czy w tej finałowej części wasze stowarzyszenie głosowało razem z czytelnikami czy może jednak osobno?? Byłbym wdzięczny za odpowiedź 🙂