Po wielkim i zaskakującym sukcesie Rassmusena w Lizbonie, Dania idzie za ciosem i ogłasza datę oraz miejsce finału Dansk Melodie Grand Prix 2019, z nadzieją na równie dobry wynik w Tel Awiwie!    

Jak ogłosił duński nadawca DR – finał znanego festiwalu odbędzie się 23 lutego 2019 roku o godz. 20:00 w Jyske Bank Boxen Arena w mieście Herning. Nie jest to pierwszy raz, kiedy arena będzie gościć eurowizyjnych artystów – ostatnio finał odbywał się tam w roku 2017, a wcześniej w 2013. Właśnie wtedy tryumfowała tam Emmelie De Forest, która kilka miesięcy później przyniosła Danii długo wyczekiwane zwycięstwo podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö. Czy tak będzie i tym razem? Wiemy na pewno, że 23 lutego do Herning, zjadą się fani Eurowizji z całego świata. Bilety na koncert są dostępne w sprzedaży od 26 października i można je zakupić tutaj!

Zgłoszenia do DMGP można było wysyłać do 26 września. Jak podają nieoficjalne źródła – padł rekord – około 800 zgłoszeń wpłynęło do duńskiego nadawcy. Na ten moment wiemy, że 10 utworów, które powalczą o wygraną, jest już wybranych. Informacje o artystach i piosenkach DR powinno podać zaraz na początku roku. Wiemy też, że tegoroczny sukces wikinga na scenie w Lizbonie, zachęcił artystów do udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Miejmy nadzieję, że zwiastuje to lutowe show pełne wrażeń i ciekawych propozycji.

Pomimo eurowizyjnego optymizmu na nadchodzący sezon, duńscy fani są pełni żalu i smutku z powodu odejścia z DR, legendy Eurowizji, komentatora Ola Tøpholm. Ta znana postać zwana „Panem Grand Prix” z początkiem września poinformowała, że z powodu cięcia kosztów stacji, został on zwolniony. Zaproponowano mu inne stanowisko, jednakże Ola go nie przyjął. Mr. Prix pracował w DR od 2000 roku, będąc obecnym jako fan i dziennikarz na każdym Konkursie Piosenki ESC a od 2011 – został mianowany „naczelnym komentatorem” i ukochany przez fanów z Danii i całego świata. Pełnił również funkcję szefa fanclubu DMGP i zdradził największe sekrety konkursu w swojej książce Dansk Melodi Grand Prix -de største øjeblikke. Duńczycy na pewno odczują brak tej legendy eurowizyjnego świata, jednak mają nadzieję, że Ola pojawi się blisko nich w jakiejkolwiek innej postaci.

źródło: dr.dk, escforum.net