Jedne wybory selekcyjne już za nami, kolejne przed nami. Już dziś rozstrzygnie się, która piosenka zdobędzie Dansk Melodi Grand Prix 2019 i zarazem będzie tą, którą usłyszymy w Tel Awiwie.

Dzisiaj na scenie Jyske Bank Boxen w Herning dziesiątka artystów powalczy o reprezentowanie Danii podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Sylwetki występujących dziś artystów znajdziesz w tym tekście:

Dansk Melodi Grand Prix – poznaj finalistów

A oto kolejność występów:

  1. Simone Emilie – Anywhere
  2. Jasmin Gabay – Kiss Like This
  3. Rasmus Fortoft – Hold My Breath
  4. Marie Isabell – Dancing with You in My Heart
  5. Sigmund – Say My Name
  6. Humørekspressen – Dronning af baren
  7. Julie & Nina – League of Light
  8. Teit Samsø – Step It Up
  9. Leonora – Love Is Forever
  10. Leeloo – That Vibe

Według fanów największe szanse na zwycięstwo mają Julie & Nina oraz Leonora, a trzecią piosenkę w Superfinale zaprezentuje Simone Emilie lub Jasmin Gabay. Podobny skład typują bukmacherzy, jednak oni na trzecim miejscu widzieliby Simone Emilie lub Rasmusa Faartofta. Warto podkreślić, że tegoroczny konkurs dzięki publicznemu nadawcy KNR będzie transmitowany także na Grenlandii, a jej mieszkańcy będą mogli głosować.

Śladami preselekcji: Duńskie poczucie komfortu na peryferiach, czyli Dansk Melodi Grand Prix

Jak będzie? O tym przekonamy się już dzisiaj od 20:00, a tuż przed 22:00 prowadzący Johannes Nymark oraz Kristian Gintberg ogłoszą wybór widzów i międzynarodowego jury. Transmisję będzie można śledzić online na stronie duńskiego nadawcy TUTAJ, który specjalnie na DMGP odkoduje sygnał DR1 dla widzów spoza Danii.