Podczas konferencji prasowej duńskiego nadawcy DR poznaliśmy 10 uczestników Dansk Melodi Grand Prix. Dużo nowych twarzy i powrotów. Kto powalczy o powtórzenie sukcesu wikinga Rasmussena i Higher Ground?

Reprezentant Danii w Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie zostanie wybrany podczas finału 23 lutego 2019 roku o godz. 20:00 w Jyske Bank Boxen Arena w mieście Herning, o czym pisaliśmy tutaj:

Dania: kiedy finał Dansk Melodi Grand Prix 2019?

Natomiast więcej o specyfice duńskiego Melodi Grand Prix można przeczytać w naszym felietonie:

Śladami preselekcji: Duńskie poczucie komfortu na peryferiach, czyli Dansk Melodi Grand Prix

Uczestnicy DMGP 2019:

  1. Simone EmilieAnywhere

2. Jasmin Gabay Kiss Like This

3. Rasmus FortoftHold My Breath

4. Marie IsabellDancing with You in My heart

5. SigmundSay My Name

6. HumørekspressenDronning af baren (Queen of the Bar)

7. Julie & NinaLeague of Light

8. Teit SamsøStep It Up

9. LeonoraLove Is Forever

10. LeelooThat Vibe

Wcześniej w tym miesiącu poznaliśmy również prowadzących wielki finał – będą to Kristian Gintberg i Johannes Nymark.

Foto: Agnete Schlichtkrull © dr

Johannes Nymark – duński wokalista i aktor.  W 2012 roku, razem z Sørenem Bregendalem i Martinem Skriverem założył zespół muzyczny o nazwie Lighthouse X.

W maju 2014 roku wystąpił w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji jako klawiszowiec podczas występu reprezentującej Włochy Emmy Marrone. W lutym 2016 roku wygrali finał duńskich eliminacji eurowizyjnych Dansk Melodi Grand Prix 2016 z utworem Soldiers of Love dzięki czemu reprezentowali Danię w 61.Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Sztokholmie. 12 maja wystąpił z Bregendalem i Skriverem w drugim półfinale konkursu i zajęli przedostatnie, 17. miejsce, przez co nie przeszli do finału. W sierpniu tego samego roku zakończył współpracę z zespołem. Prowadził finały duński selekcji dwukrotnie – w 2017 i 2018 roku.

Kristian Gintberg – duński autor tekstów i postać telewizyjna. Ma za sobą doświadczenie w produkcji i  prowadzeniu programów telewizyjnych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci: Ramasjang Mystery, Little Nerd i MGP. Za te ostatnie zdobył prestiżowe nagrody Carl Price.

1 KOMENTARZ

  1. Noooo i to się nazywają ciekawe preselekcje 🙂 jest jakiś wybór

    Najpierw pochwale mega fajne lyric video. Na szczęście nie poszli w bieda video a’la Czechy. Świetnie się to ogląda, zapoznaje i z utworem i z artystą. Big + 🙂

    Simone, Jasmin, Rasmus, Marie, Julie & Nina, Leonora. Maj fejwret.

    Acz totalną, miłą niespodzianką i chyba faworytką jest dla mnie Leonora „Love is forewer”. Może dzięki uroczemu pizzicato, może dzięki podobieństwu do Reginy Spector. A może po prostu za całość- lekkość, optymizm. Bravissimo! 🙂