Data norweskiego finału znana!

0
888

Kilka dni temu media eurowizyjne obiegły najnowsze informacje dotyczące kolejnej edycji Melodi Grand Prix. 

Po zeszłorocznym sukcesie norweskiej reprezentacji, telewizja NRK jest już prawie gotowa, aby stanąć do kolejnego boju o zwycięstwo w Lizbonie. Potwierdzono, iż finał Melodi Grand Prix 2018 odbędzie 10 marca, po raz kolejny kolidując z innymi chętnie oglądanymi przez fanów selekcjami – Melodifestivalen. 

Norweskie selekcje odbędą się znów w hali Oslo Spektrum, a bilety trafią do sprzedaży już wkrótce. Jak wiadomo, do konkursu zostało zgłoszonych ponad 1200 utworów, z których tylko 10 najlepszych stanie do walki o reprezentowanie Norwegii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji z Lizbonie.

Jak plotkują norweskie media, istnieje szansa, iż jednym z uczestników będzie duet Marcus & Martinus, panowie są niezwykle popularni nie tylko w samej Norwegii, ale  w całej Europie, w tym również w Polsce. Mówi się, iż ich eurowizyjny utwór może zostać przygotowany przez „The Family„, czyli szwedzkich kompozytorów Joy & Linnea Deb oraz  Antona Hård Af Segerstad’a odpowiedzialnych za takie eurowizyjne piosenki jak „You” czy „Heroes” (Szwecja 2013, 2015). Oczywiście, informacje na temat uczestnictwa duetu są niepotwierdzone i obecnie powinny być traktowane z przymrużeniem oka.

Źródło: NRK, wiwibloggs, escxtra