Pierwsza wspólna płyta holenderskiego zespołu The Common Linnets, który reprezentował Holandię podczas tegorocznego, 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, od niedawna dostępna jest w sprzedaży w Polsce!

Album The Common Linnets uznanych w kraju wokalistów country, czyli Ilse DeLange i Waylona, został wydany dzień przed finałem tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, tj. 9 maja. W Polsce krążek ukazał się natomiast 17 lipca. Na płycie znalazło się trzynaście utworów duetu, w tym eurowizyjna propozycja Calm After the Storm, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji finałowej konkursu. Autorami większości piosenek z płyty została sama wokalistka, a także Jan Bart Meijers, RobMatthew Crosby oraz Jake Etheridge. Swój wkład w materiał miał także Waylon oraz Daniël Lohues, który współtworzył trzy utwory: „Still Loving After You„, „Broken But Home” oraz „Before Complete Surrender„.

Zaledwie tydzień po europejskiej premierze album otrzymał status platynowej płyty w Holandii, trafiając na pierwsze miejsce krajowej listy sprzedaży. Kilka dni temu wydawnictwo otrzymało natomiast certyfikat potrójnej platyny. Warto wspomnieć, że w Austrii krążek dotarł do 6. miejsca notowania, w Niemczech  d0 11., a w Belgii i Danii  do 12. Eurowizyjny singiel duetu także osiągnął sukces komercyjny po konkursie, zdobywając m.in. szczyt listy przebojów w Holandii i Belgii, drugie miejsce w Austrii i Danii oraz trzecie – w Niemczech i Szwajcarii. Piosenka znalazła się także w pierwszej dziesiątce zestawienia w Irlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

W październiku Ilse DeLange wyruszy w trasę koncertową po Europie, w ramach której wystąpi nie tylko w Holandii, ale także w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Austrii. Zamiast Waylona, który postanowił wrócić do kariery solowej, na scenie artystce towarzyszyć będzie Jake Etheridge, jeden z autorów materiału z płyty. Na razie nie wiadomo nic o planach związanych z przyjazdem zespołu do Polski, pozostaje jednak mieć nadzieję, że wokaliści już niedługo dołączą nasz kraj na listę państw, które chcą odwiedzić. Warto przypomnieć, że Polska była jednym z ośmiu krajów (obok m.in. w Norwegii, Niemiec czy Węgier), które przyznały holenderskiej propozycji maksymalną notę 12 punktów podczas finału tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Źródło: TheCommonLinnets.com, Facebook, empik.com; Fot. TheCommonLinnets.com;

3 KOMENTARZE

    • Ja bym radził przeczytać uważnie ostatni akapit, wszystko czarno na białym. 😉

      „W październiku Ilse DeLange wyruszy w trasę koncertową po Europie (…). Zamiast Waylona, który postanowił wrócić do kariery solowej, na scenie artystce towarzyszyć będzie Jake Etheridge (…)”