To jest właśnie ten dzień! Dziś poznamy piosenkę, która będzie wykonywana w Lizbonie. Który z finalistów tegorocznego „Depi Evratesil” pojedzie na Eurowizję?

Ostatni tydzień pokazał Ormianom, że wszystko może się zdarzyć. Niespodziewana przez fanów Eurowizji eliminacja Tamar Kaprelian (ESC 2015), awans do finału Gevorga Harutyunyana (Stand Up zostało zgłoszone również do tegorocznych Krajowych Eliminacji), Kamila Show czy jedynego w stawce finałowej zespołu Nemra udowadniają, że „Depi Evratesil” nie jest w pełni przewidywalne, a najlepsze emocje dopiero przed nami.

Dzisiejszą stawkę konkursową otworzy Sevak Khanagyan, który będzie miał ciężkie zadanie, by przekonać Ormian do wyboru właśnie jego utworu, gdyż pozostałe propozycje zostaną zaprezentowane w języku angielskim. Równie duże szanse na reprezentowanie Armenii w Lizbonie mają także znana polskiej publiczności Asmik Shiroyan (będzie to ostatni występ konkursowy) oraz Mger Armenia, który po zajęciu 2. miejsca w finale narodowym organizowanym w 2009 roku znów postanowił wrócić do gry.

Oto dzisiejsza kolejność występów (kliknij na tytuł, by przypomnieć sobie występ półfinałowy uczestnika):

  1. Sevak KhanagyanQami
  2. Gevorg HarutyunyanStand Up
  3. Lusine MardanyanIf You Don’t Walk Me Home
  4. Kamil ShowPuerto Rico
  5. Amaliya MargaryanWaiting for the Sun
  6. NemraI’m a Liar
  7. MariamFade
  8. Mger ArmeniaForever
  9. Robert KoloyanGet Away With Us
  10. Asmik ShiroyanYou & I

Warto również wspomnieć o Kamil Show, który może sporo namieszać w wynikach konkursu. W czwartkowym półfinale zaliczył on bardzo oryginalny występ. Na dobry rezultat liczy również grupa Nemra, której połowa składu jest pochodzenia polskiego. Marek i Marianna co prawda urodzili się w Armenii, lecz dzięki kontaktom ze Związkiem Polaków w Erywaniu poznali nasz język i kulturę. Marianna miała już okazję zwiedzić Polskę – przez kilka miesięcy studiowała w Poznaniu i nie może doczekać się, aż będzie mogła znów przyjechać nad Wisłę wraz z zespołem. Wygrana w „Depi Evratesil” z pewnością ułatwiłaby to zadanie…

Transmisja dzisiejszego widowiska rozpocznie się wyjątkowo wcześniej, bo już od 18:40 i śledzić ją będzie można TUTAJ lub TUTAJ. Poprowadzi je Gohar Gasparyan, a gościem specjalnym finału będzie Artsvik (ESC 2017), która z pewnością wykona ostatnią ormiańską propozycję na Eurowizję, Fly With Me. Kto pojedzie następny? O tym, kogo Armenia wyśle do Lizbony zdecydują zarówno widzowie jak i międzynarodowe jury.

Źródło i zdjęcie główne: Oficjalny fan page Depi Evratesil na Facebooku