Dziś poznamy reprezentantkę Armenii podczas przyszłorocznego 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Gościem finałowego odcinka będzie HOVIG.

Doczekaliśmy się. Po trzech miesiącach zmagań, dwóch odcinkach „na żywo” (gdyż w takim trybie mogli oglądać ten program tylko Ormianie) i odrzuceniu kilkuset kandydatów mamy wreszcie moment, na który tak mocno czekaliśmy. To już finałowy odcinek „Depi Evratesil”, podczas którego poznamy reprezentantkę Armenii na przyszłoroczne zmagania eurowizyjne w Kijowie.

Odcinki realizowane na żywo co tydzień eliminowały dwie osoby. Jak można było łatwo policzyć, w zeszłym tygodniu obcięto stawkę aż o połowę. Wymagania, jeżeli chodzi o dobór piosenek też się nieco zmienił: tym razem panie miały zaprezentować nie jedną, a aż dwa utwory, z czego jeden z nich musiał być eurowizyjny. Rezultaty głosowania 50/50 (11-osobowe międzynarodowe jury z Christerem Bjorkmanem jako przewodniczącym / głosowanie sms) są przedstawione poniżej, a z show pożegnały się wówczas Egine oraz Syuzanna Melqonyan.

Kolejność
występu
Mentor Artystka Piosenka 1 Kolejność
występu
Piosenka 2 Głosowanie
jury
Głosowanie
telewidzów
Razem #
% Pkt
1 Anush Marta „Popuri” (org. Komitas) 5 „Rhythm Inside” (org. Loïc Nottet) 21 36.4% 40 61 2
2 Inga Syuzanna Melqonyan „It’s a Man’s Man’s Man’s World” (org. James Brown) 6 „Sweet People” (org. Alyosha) 30 21,8% 24 54 3
3 Essaï Artsvik „Crazy” (org. Gnarls Barkley) 7 „A Million Voices” (org. Polina Gagarina) 35 24.6% 27 62 1
4 Hayko Egine „Crazy in Love” (org. Beyonce) 8 „Warrior” (org. Nina Sublatti) 24 17.2% 19 43 4

 

Dziś jednak przekonamy się, która z pań – Marta czy Artsvik – pojedzie do Kijowa. Wybór, można powiedzieć zerojedynkowy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom (miał być uwzględniany tylko i wyłącznie televoting), również i w finale będzie obowiązywał system 50/50. Kto tym razem zasiądzie w jury? Co i ile piosenek panie zaśpiewają? Przekonamy się o tym, już tradycyjnie podczas emisji „Depi Evratesil”. Jedyne, co jest pewne to głos Hoviga, reprezentanta Cypru podczas przyszłorocznej Eurowizji, który swoim występem jako interval act zapewni programowi wyjątkową oprawę.

W Armenii, gdzie jest możliwy odbiór telemetryczny transmisja rozpocznie się o 18:30 (21:30 czasu lokalnego). Zagraniczni obserwatorzy od tygodni mogą śledzić zmagania za pomocą transmisji internetowej, prosto z łącza satelitarnego. Start transmisji jest przewidywany na godzinę 19:45 i będzie ona dostępna na tej stronie, lecz warto włączyć łącze o wiele wcześniej. Różnica czasowa jest o tyle istotna, że prawdopodobnie również i tym razem poznamy wcześniej finałowy rezultat.

UPDATE 19:00: W chwili pisania tego artykułu nieznana był jeszcze program nadawania tv satelitarnej. Okazuje się, że zmagania w finale „Depi Evratesil” możemy śledzić jednocześnie z Ormianami.

Przypomnijmy, że wszystkie dotychczasowe występy, jak i pełne odcinki dostępne są na oficjalnym kanale Youtube tego programu. Sylwetki kandydatek zostały przedstawione przy okazji jednego z poprzednich artykułów.