Alicja Szemplińska i Natalia Zastępa - uczestniczki programu The Voice of Poland

W kolejnej odsłonie cyklu Dobre, bo polskie prezentujemy kolejne dwie wokalistki. Tym razem są to Alicja Szemplińska i Natalia Zastępa. Młode artystki zostały uznane przez naszych czytelników za najlepsze kandydatki do reprezentowania Polski na Eurowizji. 

W ankiecie udostępnionej w grupie na Facebooku – Warsaw Calling nasi czytelnicy uznali, że Alicja Szemplińska lub Natalia Zastępa godnie reprezentowałyby nas w Rotterdamie. Członkowie forum mogli głosować na artystów pojawiających się w programach typu talent show w ostatnich dwóch latach. Co łączy obie piosenkarki? Oto biografie dwóch młodych wokalistek.

Sprawdź sylwetki innych wykonawców w cyklu Dobre, bo polskie:

Dobre, bo polskie: Sylwia Grzeszczak i Roksana Węgiel

Dobre, bo polskie: giganci nowej fali – Natalia Nykiel i Dawid Podsiadło

Alicja Szemplińska – wiek, piosenki, kim jest?

Alicja Szemplińska to najmłodsza w historii zwyciężczyni programu The Voice of Poland, którego dziesiątą edycję wygrała przed kilkoma tygodniami. Warto pamiętać, że dziś 17-letnia wokalistka pierwsze kroki w telewizji stawiała w 2016 roku w programie Hit Hit Hurra! W tym formacie również okazała się najlepsza, pokonując w ścisłym finale Alicję Regę, reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2017. W końcowej batalii oczarowała widzów i jurorów wykonaniem arcytrudnej piosenki Listen z repertuaru Beyonce.

Dzięki triumfie w programie dla młodzieży Alicja miała możliwość wyjazdu do Los Angeles, gdzie odbyła warsztaty wokalne pod okiem Setha Riggsa, współpracującego niegdyś z Michaelem Jacksonem. Wiosną 2019 oczarowała jurorów The Voice of Poland unikatową barwą, wykonując utwór Scars to Your Beautiful podczas przesłuchań w ciemno. Mimo zainteresowania nią przez wszystkich trenerów, młoda artystka dołączyła do drużyny Tomsona i Barona. Na etapie bitew zmierzyła się z inna faworytką, Darią Reczek (ostatecznie laureatką drugiego miejsca). Obie wokalistki zdobyły serca publiczności, wykonując balladę 1+1, ponownie z repertuaru Beyonce. W dalszą drogę z Tomsonem i Baronem poszła właśnie Alicja Szemplińska, która w programie zaśpiewała takie przeboje jak: Get Here, Wicked Game, The Show Must Go On, As (wspólnie z trenerami) czy Litanię.

Podczas finału The Voice’a Alicja Szemplińska zaprezentowała swój pierwszy, debiutancki utwór Prawie my. Eklektyczna kompozycja łącząca tradycyjne i nowoczesne brzmienia powoli zyskuje sympatię słuchaczy. Teledysk do piosenki w ciągu 10 dni wyświetlono ponad milion razy. Na co dzień pochodząca z Ciechanowa 17-letnia wokalistka najchętniej słucha soulu, a wolnych chwilach pisze wiersze. Mimo młodego wieku i wielu zobowiązań artystycznych, Alicja każdą wolną chwilę przeznacza na naukę.

 

Natalia Zastępa – co o niej wiemy?

Natalia Zastępa to rówieśniczka Alicji Szemplińskiej. 17-latka z Krapkowic w województwie opolskim swoją przygodę muzyczną również zaczynała w programie dla dzieci i młodzieży. Jako 15-latka wzięła udział w pierwszej edycji The Voice Kids. Niski głos  i ciekawa barwa Natalii Zastępy sprawiły, że podczas przesłuchań w ciemno cała trójka trenerów zaprosiła ją do współpracy. Wokalistka wybrała Edytę Górniak, z którą dotarła do finału. Po zakończeniu formatu zdecydowała się wziąć udział w castingach do dziewiątej edycji dorosłej wersji The Voice’a. I tu kolejny sukces – trzy odwrócone fotele na czele z Michałem Szpakiem, który został jej trenerem w programie.

Przeszła jak burza przez kolejne etapy talent show, docierając do finału, gdzie musiała uznać wyższość jedynie Marcina Sójki. Tam po raz pierwszy zaprezentowała utwór stworzony specjalnie przez twórców programu na jego finał, pt. Za późno. W ciągu roku po premierze klip do piosenki obejrzało ponad sześć milionów użytkowników. Sama kompozycja utrzymywała się przez kilka tygodni na listach przebojów różnych radiostacji. W czerwcu 2019 roku Natalia Zastępa wzięła udział w koncercie Debiuty w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W wakacje wydała swój kolejny singiel Nie żałuję, promowany m.in. podczas koncertu w kieleckim amfiteatrze Przebój Lata RMF i Polsatu.

Źródła: plejada.pl, rmf.fm, viva.pl, voice.tvp.pl, youtube.com

2 KOMENTARZE