Polski grudzień na naszym portalu zmierza ku końcowi! Dziś w cyklu Dobre, bo polskie prezentujemy zwycięzców ankiety na grupie Warsaw Calling w kategorii byłych reprezentantów Polski – Michała Szpaka i Kasię Moś. Według was to właśnie oni powinni wrócić na Konkurs Piosenki Eurowizji!

Michał Szpak 

29-letni wokalista pochodzący z Jasła. Zasłynął dzięki wykonaniu utworu „Dziwny jest ten świat” na castingu do programu X-Factor, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce. W 2013 roku wygrał Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. W 2015 roku wygrał konkurs SuperPremier w trakcie Festiwalu w Opolu dzięki utworowi „Jesteś bohaterem”, zaś w 2016 zdeklasował gwiazdy takie jak Edyta Górniak czy Margaret w walce o bilet na Konkurs Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Ostatecznie z utworem „Color of Your Life” zajął wysokie, ósme miejsce (w tym trzecie w głosowaniu widzów). Do tej pory na koncie ma dwa albumy: „Byle być sobą” z 2015 roku oraz ubiegłoroczny „Dreamer”.

Kasia Moś

32-letnia wokalistka i kompozytorka urodzona w Rudzie Śląskiej. W 2006 wystąpiła w „Piosence dla Europy” z utworem „I Wanna Know” skomponowanym przez Roberta Jansona z zespołu Varius Manx. Ma na koncie występ w rewii inspirowanej zespołem Pussycat Dolls, do której została zaangażowana przez managerkę zespołu. Finalistka trzeciej edycji programu Must Be The Music. Jedyny jak na razie krążek („Inspination”) promowała m.in. singlem „Addiction” z którym startowała w preselekcjach do Eurowizji 2016 – tych samych, które wygrał Michał Szpak. Rok później z utworem „Flashlight” zdeklasowała konkurencję. W finale zorganizowanym w Kijowie zajęła ostatecznie dwudzieste drugie miejsce (w tym dwunaste u widzów). Ostatnim singlem jak do tej pory jest „Wild Eyes” w duecie z zespołem Norma John (Finlandia 2017). Wkrótce odbyć się ma premiera płyty opartej na muzyce Stanisława Moniuszki.

Źródło: wikipedia, własne;