Dobry wieczór Europo - audycja Macieja Mazańskiego
Dobry wieczór Europo - audycja Macieja Mazańskiego

Pierwsza w Polsce audycja radiowa całkowicie poświęcona Konkursowi Piosenki Eurowizji już w najbliższy czwartek powraca na antenę!

Muzyka z całej Europy, wielkie hity i mniej znane utwory, gwiazdy i młodzi artyści, a do tego komentarze, analizy i dyskusje – wszystko to będzie można odnaleźć w każdy czwartek o godzinie 21:00 na antenie internetowego Radia Praga. Program Dobry wieczór Europo! to audycja autorska Macieja Mazańskiego, członka OGAE Polska i redaktora portalu eurowizja.org, odpowiedzialnego m.in. za relacje i wywiady podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze.

Audycja powstała w marcu tego roku – od tamtej pory na antenie wybrzmiało 16 wydań programu, w tym m.in. godzinny wywiad z Michałem Wiśniewskim, bezpośrednie relacje z Kopenhagi czy też telefoniczny konkurs dla czytelników eurowizja.org, w którym do wygrania była debiutancka płyta zespołu Elaiza. Audycja została zwieszona na okres wakacyjny, teraz jednak powraca, w nowej, atrakcyjniejszej porze antenowej.

Już na początek, podczas pierwszego wydania Dobry wieczór Europo w nowym sezonie, czeka nas mocne uderzenie – wyemitowany zostanie ekskluzywny wywiad z Donatanem i Cleo, w którym to polski duet podsumowuje swój udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze w maju tego roku. Ponadto, wygrać będzie można świeżutką, dopiero co wydaną płytę reprezentantów Polski, zatytułowaną Hiper Chimera – płytę podpisaną własnoręcznie przez jej autorów! Informacje o tym jak ją zdobyć pojawią się już wkrótce na fanpage’u programu Dobry wieczór Europo.

Radio Praga to niezależne i niekomercyjne radio internetowe o charakterze lokalnym (warszawska Praga). Jednakże jak widać, jest także otwarte na tak globalne tematy jak chociażby Eurowizja. Streaming dostępny jest pod adresem www.radiopraga.pl.

Wszystkich archiwalnych wydań audycji można posłuchać w archiwum Radia Praga pod adresem http://radiopraga.pl/archiwum-audio?autor=468. Sukcesywnie będą się tam również pojawiać premierowe nagrania, co jest sporym udogodnieniem dla wszystkich, którzy nie mogą posłuchać programu na żywo.

Premierowe wydanie audycji Dobry wieczór Europo z udziałem Donatana i Cleo już 13 listopada o 21:00 na www.radiopraga.pl!