#JoinUs – hasło tegorocznego konkursu kolejny raz nabiera dosłownego znaczenia. Teraz także TY możesz spełnić swoje marzenia.

Organizatorzy tegorocznego konkursu przygotowali dla fanów Eurowizji nie lada gratkę. W tym roku szansę pojawienia się na eurowizyjnej scenie otrzyma każdy. Telewizja DR kolejny raz zaprasza do współtworzenia, tym razem – półfinałów. Po zebraniu pomysłów na wymarzony interval act (#MyEurovisionIdea), to kolejna inicjatywa, które urzeczywistnia ideę tegorocznego hasła.

Co trzeba zrobić?

Po pierwsze: zaśpiewaj.

W trakcie pierwszego półfinału, który odbędzie się 6 maja, zwycięska piosenka z zeszłego roku „Only Teardrops” zostanie zaśpiewana przez wirtualny chór. Kto będzie go tworzyć? Może właśnie Ty! Chór, o którym mowa, zostanie stworzony z nagrań nadesłanych do duńskiej telewizji DR. Swój film, na którym zaśpiewasz fragment utworu, można zarejestrować na stronie https://www.joinus.dk.

Strona prowadzona jest w języku angielskim, jednak jest tak prosta w obsłudze, że z powodzeniem poradzą sobie z jej funkcjonalnościami także te osoby, które nie posługują się tym językiem.

A co w sytuacji, jeżeli śpiew nie jest Twoim największym talentem?

Po drugie: zatańcz.

Nagraj swój taniec, który zwróci uwagę organizatorów i daj sobie szansę na występ 8 maja, w trakcie drugiego półfinału. Spośród nadesłanych filmów, organizatorzy wybiorą tancerzy, którzy otrzymają propozycję pojawienia się na eurowizyjnej scenie. Tym razem nie w postaci wirtualnego chóru, ale osobiście. Co więcej, koszt transportu i zakwaterowania w Kopenhadze pokrywają organizatorzy. Aby nagrać swój 15 sekundowy występ wystarczy wejść na stronę https://www.joinus.dk.

Źródło: joinus.dk, eurovision.com, fot.: joinus.dk