Tegoroczni reprezentaci Polski – Donatan i Cleo odbywają intensywną serię koncertów poza granicami Polski. 

Okres pomiędzy spotkaniem przewodniczących delegacji, a pierwszymi próbami to zazwyczaj czas, kiedy uczestnicy Eurowizji skupiają się na przygotowaniach i promocji swojego utworu w różnych państwach uczestniczących w Konkursie.

Nie inaczej jest z reprezentantami Polski – Donatanem i Cleo. Zanim przedstawimy kolejne przystanki na trasie reprezentantów Polski, warto wyjaśnić jedną kwestię – w jakiej formie zostanie wykonany utwór „My Słowianie – We Are Slavic”.  Jak wiadomo tegoroczna, polska propozycja będzie wykonana zarówno w języku ojczystym, jak i po angielsku. Na oficjalnej stronie Konkursu Piosenki Eurowizji można znaleźć tekst piosenki, który wskazuje w jakim języku zostaną wykonane poszczególne partie. Tekst naszego eurowizyjnego utworu można przeczytać TUTAJ.

Zagraniczna trasa Donatana i Cleo obejmuje kilka ośrodków istotnych dla polskiej imigracji. Wykonawcy zdążyli zagrać serię koncertów w Irlandii (Cork, Dublin, Galway) włączając się także w obchody dnia św. Patryka. Polscy reprezentanci  pojawili się też we francuskim ośrodku aplejskim – Les Orres.

Najbliższe koncerty zagraniczne mają już charakter stricte eurowizyjny. 29 marca Donatan i Cleo wezmą udział w eurowizyjnej imprezie w Rydze. Spotkają się tam z reprezentantką Litwy – Viliją Matačiūnaitė oraz reprezentantką Austrii – Conchitą Wurst. Koncert rozpocznie się o godzinie 21 i będzie transmitowany na stronie Łotewskich Mediów Pulicznych: TUTAJ. Koncert jest organizowany w związku z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury, który w tym roku posiada stolica Łotwy.  Uczestnicy wydarzenia, w tym reprezentanci Polski, będą mieli również okazję spotkać się lokalnymi mediami. Kolejną imprezą eurowizyjną (13 kwietnia), na której pojawią się polscy artyści to London Eurovision Party, które jest organizowane po raz trzeci. W tym roku weźmie udział 15 uczestników tegorocznej stawki konkursowej. Londyńska impreza nie jest jednym koncertem Donatana i Cleo w Wielkiej Brytanii, bowiem już 4 kwietnia „My Słowianie” zabrzmi w na koncercie w Leeds, a dzień później wykonawcy pojawią sie na londyńskim Cooltura Festival 2014 (razem z zespołem Bajm i Piersi).

Promocję reprezentantów zaczęła prowadzić także Telewizja Polska. Na oficjalnym profilu TVP 1 pojawił się materiał przedstawiający sylwetkę polskich reprezentantów. Materiał można zobaczyć TUTAJ.

 

Źródło: facebook, esckaz, o2shepherdsbushempire.co.uk

1 KOMENTARZ

  1. Czyli nie będą w Holandii 5 kwietnia… No szkoda… ale no tak wyszło, terminy, koncerty, a kto wie, czy i nie kasa, grały tu rolę. I tak bardzo dobrze się w tym roku promuja polscy reprezentanci :). Zresztą, wydaje mi się, że londyńska eurowizyjna impreza zyskuje już powoli taką samą popularność, jak ta amsterdamska. Także nie ma co narzekać… w ogóle nie powinno się zbytnio narzekać :).

    Fajnie, że Donatan i Cleo pokażą się w towarzystwie takich zespołów, jak Bajm i Piersi. To też na pewno dobrze wpłynie zarówno na popularność naszych reprezentantów, jak i samej Eurowizji (wśród emigrantów głównie, ale wieści o tym pewnie jakoś dotrą też do Polski, w końcu TVP też promuje w końcu naszych reprezentantów tak, jak trzeba).