Po kilku tygodniach plotek i pojawiających się potwierdzeń, poznaliśmy holenderskiego reprezentanta. Douwe Bob został potwierdzony kilkanaście minut temu przez krajowego nadawcę – telewizję AVROTROS.

Kilkanaście minut temu w programie De Wereld Drait Door, przedstawiciele holdenderskiego nadawcy – AVROTROS potwierdzili doniesienia z przed kilku dni. Młody, 22-letni, Douwe Bob będzie reprezentować Pomarańczowych w Sztokholmie.

Wcześniejsze informacje wskazywały, że wokalista Dotan, którego piosenka Home, zyskała rozgłos poza granicami kraju pojedzie do Sztokholmu. Wskazywano też na trio OG’3NE (jESC 2007) – zwyciężycznie ostatniej edycji The Voice of Holland. Kilka dni temu, holenderskie wydanie gazety Metro poinformowało, że do Szwecji AVROTROS wyśle Douwe Boba. Wczoraj ta informacja została zdementowana przez jednego z prezenterów stacji – Jana Smita, który stwierdził, że wykonawca nie zostanie wybrany aż do stycznia 2016. Dzisiaj informacja jednak została potwierdzona przez stację.

Remco van Leen, dyrektor ds. mediów w AVROTROS, zaznacza, że do decyzji przyczynił się talent młodego wykonawcy, który nie tylko śpiewa ale też komponuje swoje utwory. Jednocześnie stwierdza, że telewizja holenderska bierze się do pracy już dzisiaj, ponieważ jedynie konsekwentna praca jest w stanie przynieść zwycięstwo.

Douwe Bob w 2012 roku wygrał konkurs De Beste Singer-Songwriter van Nederland. Rok później ukazał się jego debiutancki album Born in Storm. W tym samym roku wystąpił na jednym z nawiększych festiwali muzycznych w Holandii – Pinkpop. W 2015 roku ukazał się jego drugi album zawierający duet z Anouk (2013). Ich wspólny singiel dotarł do 2. miejsca holenderskiej listy przebojów.

Na chwilę obecną nie wiemy kiedy zostanie zaprezentowana piosenka konkursowa.

źródło: Songfestival, AVROTROS, viva.nl