Po krótkiej przerwie na scenie ponownie pojawili się uczestnicy pierwszego półfinału 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. W ciągu następnych dwóch godzin w hali miejskiej po raz kolejny zaprezentują się wykonawcy z Portugalii, Czech, Izraela, Łotwy i Azerbejdżanu.

W drugiej części prób zaprezentują się reprezentanci z Portugalii, Czech, Izraela, Łotwy i Azerbejdżanu. Później każdy z nich uda się na konferencję prasową, podczas której spotka się z dziennikarzami z całego świata.

07 PORTUGALIA

Tuż po przerwie na scenie pojawiła się reprezentantka Portugalii, Leonor Andrade, która ponownie zaprezentowała swoją rockową kompozycję Há um mar que nos separa. Tym razem było jeszcze ostrzej, jeszcze lepiej wokalnie. Szkoda, że ta propozycja nie ma dużego poparcia wśród fanów i dziennikarzy w centrum prasowym, bo naprawdę na to zasługuje.

08 CZECHY

Reprezentanci Czech, duet Marta Jandová i Václav Noid Bárta, powrócili z energią na scenę. Ponownie usłyszeliśmy mocne wokale oraz zobaczyliśmy genialną prezentację oraz świetne wizualizacje. Rozwiązała się także zagadka zrzucania butów przez Jandovą – artystka robi to od ponad 10 lat, co jest jej znakiem rozpoznawczym. Poza tym, jak sama wyjaśniła, pasuje to do jej utworu Hope Never Dies, w której wzrasta napięcie.

09 IZRAEL

Jako dziewiąty na scenie pojawił się dzisiaj Nadav Guedj z Izraela. Nieco niespokojnie wokalne na początku, jednak coraz pewniej w kolejnych częściach piosenki. Tym razem zobaczyliśmy nieco inne ujęcia kamer, jeszcze lepiej podkreślające to, co dzieje się na scenie. Trzeba przyznać jedno: jest Golden Boy, jest impreza!

10 ŁOTWA

Próba Aminaty z Łotwy przebiegła niemalże tak samo dobrze, jak ta w środę. Bardzo mocny wokal, na początku nieco niepewny, jednak całość brzmi nieziemsko.

11 AZERBEJDŻAN

Próba Elnura Hüseynova przebiegła bez problemu, tancerze nadal porywają swoim tańcem, a reprezentant urzeka głosem. Co ciekawe, na ostatniej próbie pojawił się w koszulce z napisem Conchita, You’re Unstoppable.

Przypominamy, że relacjonujemy na żywo przebieg prób wszystkich uczestników drugiego półfinału. Odświeżajcie stronę po najnowsze doniesienia z Hali Miejskiej w Wiedniu, które będziemy aktualizowali na bieżąco!

W celu przeczytania relacji z pierwszej części prób zapraszamy tutaj.

2 KOMENTARZE

 1. Portugalia – całkiem przyjemnie się słucha, ale nie jest to moja ulubiona piosenka w tegorocznej stawce.

  Czechy – widać duże obycie ze sceną, a mocny wokal obydwu artystów bardzo przypadł mi do gustu. Naszym południowym sąsiadom życzę jak najlepiej:)

  Izrael – lubię tę piosenkę, ale wokalista ma bardzo słaby głos i często nie trafia w dźwięki.

  Łotwa – ta piosenka okropnie mnie męczy za każdym razem, gdy ją słyszę.

  Azerbejdżan – dla mnie wieje nudą. Występ tancerzy jest interesujący, ale na tym kończą się zalety tej piosenki.

 2. Portugalia od początku uczestnictwa czyli od 51 lat śpiewa w języku narodowym i stąd może jej słabe wyniki, szczególnie ostatnio. Mnie osobiście to nie przeszkadza a wręcz przeciwnie ale teraz gusta ludzkie są jakieś pokręcone.
  Boję się, że Izrael powtórzy sytuację sprzed roku: dobra piosenka a słaby wokal. Jest chociaż na co popatrzeć 😉
  Aminata mogłaby założyć strój jaki miała na preselekcjach. Tak samo fryzura. Bardziej tamto mi odpowiadało. Ale to mały szczegół bo całość rzeczywiście jest nieziemska i zdziwię się jak przepadnie w półfinale.
  Czesi trochę trącą myszką ale uważam, że co stare to sprawdzone i dobre.
  Tancerze u Elnura coś nie porywają mnie swoim tańcem. Może są po to aby nadać emocje ale jak dla mnie mógłby się obejść bez nich bo odwracają uwagę od występu.