Przed nami kolejne podejście automatycznych finalistów. Sprawdzamy jakie zmiany nastąpiły w porównaniu do pierwszej próby.

Dzisiaj każdy z automatycznie zakwalifikowanych uczestników finału ma 20 minut aby zaprezentować się na scenie po raz ostatni przed próbami generalnymi. Równolegle w sali konferencyjnej trwają konferencje prasowe z udziałem poszczególnych artystów.

 

01 NIEMCY

Dzisiejsze próby rozpoczęły przedstawicielki Niemiec.  Występ jest bardzo podobny do pierwszej próby. Tym razem dziewczyny są dużo pewniejsze na scenie. W trakcie konferencji prasowej Niemcy wylosowały pozycję startową w pierwszej połowie stawki.

 

 

02 WIELKA BRYTANIA

Podczas występu Molly zaprezentowała swoją złotą kreacje. Przy drugim podejściu znacznie oszczędzała swój głos. Molly na konferencji wylosowała, w której połowie finału wystąpi. Padło na druga połowę, co wywołało aplauz wśród dziennikarzy. Podczas konferencji prasowej eurowizja.org, gdzie wokalistka chciałaby, aby Eurowizja została zorganizowana w przypadku zwycięstwa Wielkiej Brytanii. Molly wskazała Londyn oraz rodzinny Leicester. Dodatkowo, Molly jest pozytywnie zaskoczona całym środowiskiem eurowizyjnym. Jest to jeden z powodów, dzięki któremu zmieniła zdanie o Konkursie.

 

 

03 FRANCJA 

Prezentacja pozostała niezmieniona. Pojawiają się dwie istotne zmiany. Na początku wokalista wzywa publiczność do wspólnej zabawy. Dodatkowo, ujęcia kamer są przecinane żółtymi grafikami. Francja wystąpi w drugiej połowie stawki.

 

 

04 DANIA

Nie zanotowano większych zmian zmian. Występ spodoba się tym widzom, którzy oczekują czystej rozrywki.

 

 

05 WŁOCHY

W trakcie próby Emma zaprezentowała swoją rzymską kreację, która wzbudziła wiele emocji w centrum prasowym. Emma dużo porusza się po scenie, co utrudnia jej właściwe wykonanie piosenki na żywo. Emma pojawi się w drugiej połowie stawki. Wokalista wspomniała na konferencji, że to nie był jej najlepszy występ.

 

 

06 HISZPANIA

To był kolejny hiszpański występ, który spotkał się z aplauzem w centrum prasowym. Bardzo mocny występ pod kątem wokalnym. Ruth wystąpi w drugiej połowie stawki.

 

W ten sposób zakończyliśmy wszystkie próby w Kopenhadze – przed nami próby generalne (tzw. Dress Rehearsal) oraz koncerty transmitowane na żywo w telewizji. Już o 21:00 pierwszy półfinał!

Relację na żywo przygotowują Maciej Mazański i Maciej Sychowiec.

Na zdjęciu: Próba Basima z Danii (fot. Maciej Mazański)