O ile pierwszy półfinał nie był tak mocno obstawiony faworytami, o tyle dzisiaj każdy ma szansę na niedzielny finał. Wieczorem poznamy ostatnią piątkę uczestników, która podtrzyma swoje szanse na zdobycie biletu do Lizbony.

W poniedziałek do niedzielnego widowiska awans zapewnili sobie Gevorg Harutyunyan, Lusine Mardanyan, Nemra, Mger Armenia oraz Robert Koloyan. Kto dziś do nich dołączy? Przekonamy się wieczorem, kiedy na ekranach naszych odbiorników pojawi się relacja live z drugiego, całkowicie odmienionego sezonu „Depi Evratesil”.

Szokiem zarówno dla zagranicznych fanów Eurowizji, jak i dla samego sztabu oraz ekipy produkującej „Depi Evratesil” okazał się brak awansu dla Tamar Kaprelian, jednej z reprezentantek Armenii z 2015 roku (projekt Genealogy). Po emisji finału wiele osób zaczęło sygnalizować, że nie otrzymały potwierdzeń oddania głosu na wokalistkę. Te doniesienia skomentowała HoD oraz prowadząca „Depi Evratesil” Gohar Gasparyan. W specjalnym oświadczeniu potwierdziła ona problemy dot. wysłania wiadomości zwrotnych dla uczestników televotingu (nie otrzymywali potwierdzenia oddania głosu bądź też otrzymali zwrotny komunikat, że głosowanie zostało zakończone) z powodu przeciążenia systemu. Tylko podczas poniedziałkowego półfinału oddano ich ponad 10 000. Wszystkie oddane głosy zostały jednak zliczone i zamienione na punkty dla artysty, uwzględniając jednak zasadę 1 telefon = 1 głos. Ta zasada nie jest nowa i obowiązywała u Ormian w przeszłości. Pełne wyniki głosowań półfinałowych i finałowego zostaną opublikowane na stronie projektu po zakończeniu preselekcji, lecz fani Tamar rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją o przywrócenie wokalistki do rywalizacji. Raczej na niewiele to się zda, przypominając sobie zeszłoroczną sytuację dot. wyeliminowania Asmik Shiroyan tuż przed odcinkami na żywo.

Սիրելի հեռուստադիտողներ, ստանում եմ նամակներ sms քվեարկության ինչ-որ խոտանների մասին։ Ուրախությամբ պետք է նշեմ, որ ձեր բ…

Opublikowany przez Gohar Gasparyan na 20 lutego 2018

Przypomnijmy, że finalistów wybierają nie tylko widzowie, lecz także i międzynarodowe jury, które głosowało dzień wcześniej (system 50/50). Fragmenty z prób do półfinałowych występów są już dostępne na kanale YouTube projektu.

Niżej wymienione piosenki posłuchamy dzisiaj na żywo. Oto kolejność występów (ich sylwetki zostały przedstawione przy okazji publikacji studyjnych wersji ich utworów):

  1. Maria’s SecretEscape
  2. Arman MesropyanWhat You Hide
  3. Kamil ShowPuerto Rico
  4. Suren PoghosyanThe Voice
  5. AlternatiVStare at Me
  6. Amaliya MargaryanWaiting for the Sun
  7. TyoMFollow the Ocean
  8. Sevak KhanagyanQami
  9. Mariam Petrosyan – Fade
  10. Asmik Shiroyan – You and I

Przed każdym występem zobaczymy tak zwane pocztówki z udziałem uczestników, które zostały zrealizowane w różnych miejscach, począwszy od tej realizowanej w teatrze, skończywszy na bazarze. Transmisja dzisiejszego odcinka rozpocznie się o 22:15 (19:15 czasu polskiego) i potrwa nieco ponad 1,5 godziny. Śledzić ją będzie można TUTAJ lub TUTAJ.

UPDATE: W trakcie zakończonego właśnie show zaprezentowała się Syuzanna Melqonyan, laureatka 3. miejsca poprzedniej edycji „Depi Evratesil”. Wykonała trzy utwory, które w ostatnich latach wygrały Konkurs Piosenki Eurowizji: 1944, Rise Like a Phoenix oraz Euphoria. Z dzisiejszego półfinału do niedzielnego widowiska awansowali: Kamil Show, Amaliya Margaryan, Sevak Khanagyan, Mariam Petrosyan oraz Asmik Shiroyan. Zapis drugiego półfinału już jest dostępny w sieci.

Źródło i zdjęcie główne: Oficjalny fan page Depi Evratesil na Facebooku