Poznaj uczestników drugiego odcinka szwedzkich preselekcji. Dowiedz się, gdzie i o której obejrzeć koncert oraz posłuchać utworów!

Tydzień temu poznaliśmy pierwszych finalistów szwedzkich preselekcji do Eurowizji – Melodifestivalen. Z wynikami można zapoznać się tutaj.

Podobnie jak w pierwszym półfinale, również i w tym tygodniu nie zabraknie emocji. W stawce jest czterech debiutantów, którzy już rozpoczęli karierę w kraju, ale po raz pierwszy zmierzą się z Melodifestivalen. Pozostali uczestnicy to osoby, którym nieobca jest rywalizacja o uczestnictwo w Eurowizji. Poniżej lista uczestników w kolejności startowej:

 • Mariette – A Million Years
  (Thomas G:son, Johanna Jansson, Peter Boström, Mariette Hansson, Jenny Hansson)
 • Roger Pontare – Himmel och Hav
  (Thomas G:son, Alexzandra Wickman)
 • Etzia – Up
  (Johnny Sanchez, Hanif Sabzevari, Simon Gribbe, Erica Haylett)
 • Allyawan – Vart Haru Varit
  (Masse Salazar, Samuel Nazari)
 • Dismissed – Hearts Align
  (Ola Salo, Peter Kvint)
 • Lisa Ajax – I Don’t Give A
  (Ola Svensson, Linnea Deb, Joy Deb, Anton Hård af Segerstad)
 • Benjamin Ingrosso – Good Lovin’
  (Benjamin Ingrosso, Louis Schoorl, Matt Pardon)

Tradycyjnie dwie propozycje dostaną się do finału, dwie kolejne do etapu drugiej szansy (Andra Chansen), gdzie rywalizować będą o udział w finale. Według sondy internetowej przeprowadzonej na stronie Melodifestivalen największe szanse na awans do finału mają Mariette oraz Benjamin Ingrosso, natomiast do Andra Chansen – Lisa Ajax oraz Dismissed. W ubiegłym tygodniu internauci się nie pomylili. Czy tym razem będzie podobnie?

Fragmenty prób można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=EkzQsNb77xg

Transmisja online zaczyna się o godzinie 20:00 TUTAJ, natomiast jeśli ktoś chce zapoznać się ze studyjnymi wersjami utworów, może ich posłuchać TUTAJ (link aktywny w godzinach 14:00 – 20:00).

[UPD]

Do finału przeszli Mariette oraz Benjamin Ingrosso. W Andra Chansen zobaczymy natomiast Dismissed, a także Lisę Ajax. Piąte miejsce przypadło Rogerowi Pontare, szóste Etzii, a ostatnie, siódme, Allyawanowi.

Źródło: svt.se/melodifestivalen
Foto: svt.se/melodifestivalen