Dzisiaj o 20 rozpocznie się drugi półfinał fińskich selekcji Uuden Musiikin Kilpailu 2014. W tym półfinale wystąpią: MAKEA, Lauri Mikkola, Clarissa & John Standing, Mikko Pohjola, Madcraft oraz Hanna Sky. 

Ten półfinał ujawni kto obok zespołu Softengine będzie głównym faworytem do zwycięstwa podczas finału w Espoo (1.02). Tak jak w zeszłym tygodniu bezpośrednio do finału przejdzie tylko jeden uczestnik, również jeden zostanie wyeliminowany. Pozostała czwórka zmierzy się jeszcze raz w przyszłym tygodniu w półfinale drugiej szansy.

O wynikach zadecydują widzowie oraz jury (każdy będzie oceniać każdą propozycję w skali od 6 do 10 punktów).

W tym półfinale zmierzą się:

1. MAKEA – Painovoima (oficjalna wersja piosenki)

2. Lauri Mikkola – Going Down (oficjalna wersja piosenki)

3. Clarissa feat. Josh Standing – Top of The World (oficjalna wersja piosenki)

4. Mikko Pohjola – Sängyn reunalla (oficjalna wersja piosenki)

5. MadCraft – Shining Bright (oficjalna wersja piosenki)

6. Hanna Sky – Hope (oficjalna wersja piosenki)

Gościem specjalnym będzie raper – Musta Barbaari.

Transmisja UMK rozpoczyna się 0 19:30 relacją z zza kulis (UMKplus). Właściwe show rozpoczyna się o 20 i będzie można je śledzić TUTAJ lub TUTAJ. Pierwsza część show będzie trwała od 20 do 20:50, druga częsć od 21:05 do 21:30.

Kto ma największe szanse na finał ? 

Jeśli weźmiemy pod uwagę rankingi i sondy fanów Eurowizji, najczęściej wskazywana jest Clarissa. Jednak jak pokazał zeszły tydzień i pozycja Dennisa Fagerströma, szwedzkojęzyczna społeczność nie była wyjątkowo zmobilizowana. Innym często wskazywanym kandydatem jest Mikko Pohjola, który z pewnością jest jednym z najbardziej obecnych w mediach wykonawcą biorącym udział w UMK.  Jego konkursowa propozycja jest obecnie najczęściej granym utworem w radiu YLE Radio Suomi (który ma największy udział w rynku).

 

UPDATE:

Wyniki jury przedstawiały się następująco

1. Hanna Sky – 38

2. Mikko Pohjola – 34

3. Lauri Mikkola – 26

4. Clarissa feat. Josh Standing – 25

5. MadCraft – 21

6. MAKEA – 20

 

Ponownie wyniki jury pokryły się z wynikami widzów. Hanna Sky zakwalifikowała się do finału, a zespół MAKEA został wyeliminowany. Pozostała czwórka zmierzy się jeszcze raz za tydzień w półfinale drugiej szansy.

 

Źródło: YLE