W Kopenhadze rozpoczyna się druga seria prób – dziś kolejny raz na scenie pojawią się uczestnicy pierwszego półfinału. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany.

01 ARMENIA

Aram wygląda na scenie znacznie pewniej. Ma też strój sceniczny na sobie – długa, szarą marynarkę z wpiętą, armeńską flagą w kształcie diamentu. Wygląda bardzo elegancko i dostojnie. Wokalista czaruje perfekcyjnym wykonaniem. Lekkiej zmianie uległy wizualizacje – robią jeszcze większe wrażenie. Mocny początek pierwszego półfinału!

 

02 ŁOTWA

Niewiele się zmieniło od pierwszej próby. Nadal jest trochę chaotycznie i bardzo… pociesznie.

 

03 ESTONIA

Tanja ma już na sobie strój sceniczny. Wokalnie na początku miała trudności, ale później powróciła już do poziomu z pierwszych prób.

 

04 SZWECJA

Sanna Nielsen A.K.A. czysta perfekcja. Doskonały występ, faworytka nie zawodzi.

 

05 ISLANDIA

Lekkiej zmianie uległy wizualizacje – są nieco mniej kolorowe w trakcie refrenów. Panowie jednak prezentują się doskonale na scenie – piosenkę można lubić albo nie, jednakże energii i niezwykłego kolorytu zespołowi Pollaponk odmówić nie można. Tuż po swojej pierwszej próbie wystąpili dla dziennikarzy w centrum prasowym – udało się nam to zarejestrować nasza kamerą:

A tak wyglądała ich druga próba w B&W Hallerne:

 

06 ALBANIA

Hersi w stroju scenicznym, wciąż wygląda na lekko przestraszoną wszystkim dookoła. Występ dość mdły na tle konkurencji.

 

07 ROSJA

Siostry Tolmachevy występują w strojach scenicznych – mają na sobie dość dziwne nakrycie głowy… Całość wypada jednak znacznie lepiej niż na pierwszej próbie – są dużo pewniejsze, lepiej odnajdują się na scenie. Lekki śmiech w centrum prasowym wzbudza jedynie moment, kiedy na scenę wkracza tancerz, który otwiera duży parawan za huśtawką, na której rozpoczynają swój występ Rosjanki. Został dodany także jeszcze jeden element – siostry są złączone ze sobą włosami na samym początku.

 

08 AZERBEJDŻAN

Oto przykład tego, jak wiele można nie tylko poprawić, ale i zepsuć od momentu pierwszej próby. W przypadku Azerbejdżanu zmienione zostały wizualizacje, usunięto także ujęcie, które najbardziej zapierało dech w piersiach podczas pierwszej próby – ujęcie spadającej w dół wielkiego miasta tancerki, która wisi nad sceną na trapezie akrobatycznym. Mimo tych zmian występ wciąż jest bardzo solidny, a wokal bezbłędny.

 

09 UKRAINA

Mariya zamieniła czerwoną sukienkę na czarną. Występ jest bardzo interesujący i dopracowany, jedna z lepszych prezentacji scenicznych w tym roku.

 

10 BELGIA

Ten występ chyba niczym zaskoczyć nas nie mógł – wszystko jest tak, jak na pierwszej próbie. Niesamowicie silny wokal!

 

11 MOŁDAWIA

W Mołdawii także wiele nie uległo zmianie – jedynie artystka sprawia wrażenie pewniejszej na scenie.

 

12 SAN MARINO

Występ w niemal niezmienionej formie od czasu pierwszej próbie. Valentina dość obszernie gestykuluje – ma wolne ręce, ponieważ korzysta z mikroportu.

 

13 PORTUGALIA

Suzy w nowej sukience, tancerze nadal bez strojów scenicznych. Bez większych zmian w stosunku do pierwszej próby.

 

14 HOLANDIA

Klasa sama w sobie – tyle można powiedzieć o tym występie. W stosunku do pierwszej próby zmian było niewiele, poza wzbogaconymi wizualizacjami, które robią świetne wrażenie.

 

15 CZARNOGÓRA

Tancerka – czy też może bardziej łyżwiarka – tym razem prezentuje się w pełnym stroju. Jest to sukienka baletowa. Ma też nakładki na rolki, przez co wyglądają jak łyżwy. W jakiś sposób poprawia to ogólny odbiór występu. Wokal Sergeja bezbłędny.

 

16 WĘGRY

Pełen emocji, bardzo przemyślany występ. Wokalnie nie najlepiej, ale prawdopodobnie jest to kwestia oszczędności głosu – Andras pokazał, że potrafi śpiewać, zarówno podczas pierwszej próby jak i podczas występu w Euroclubie.

 

To by było na tyle jeśli chodzi o dzisiejsze próby – już jutro na scenie pojawią się uczestnicy drugiego półfinału, w tym Donatan i Cleo!

Z Kopenhagi relacjonuje Maciej Mazański.

Na zdjęciu: Próba Islandii w B&W Hallerne (fot. Maciej Mazański)

3 KOMENTARZE

  1. Przyznam sie, ze nie rozumiem tych wszystkich huśtawek, trapezow, trampolin czy koł do biegania dla chomika. Ale rozne są gusta. Moze ktos to lubi, dla mnie to tylko elementy rozpraszające, jak sie nie ma pomysłu co sie chce opowiedziec samą piosenką. Rosja ma niezłą piosenke, ale sami nie wiedzą jak ją sprzedac. To jest odwieczny problem Rosji, na scenie potrafią zepsuc wszystko co dobre. Z Rosji ostatnio(?) mi sie podobała Julia Sawiczewa (2004), dobra piosenka, dobry nastroj, ale wszystko zepsuli na scenie, wyszedł cyrk i bałagan, a do tego rozebrali dziewoje, miała sprzedac piosenke biustem.

  2. nie będę oryginalny -wygra Szwecja w cuglach z punktami około 300. UNDO to piosenka środka – podoba się w Skandynawii, na Bałkanach , , w starej Europie i w byłych republikach radzieckich. S.Nielsen dobry imagine -świetny czysty wokal. Tomaszewy w finale- pomoże huśtawka. Ukrainka jedna z najładniejszych- niestety nieczysto. Ale to tylko próba