otDziś po raz drugi swoich sił na scenie spróbują automatyczni finaliści: Włochy, Austria, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Australia. Zapraszamy do śledzenia na żywo relacji z Centrum Prasowego

WŁOCHY

Il Volo – Grande amore

Dzisiejszą rundę prób rozpoczynają Włochy. Występ charakteryzuje się znaczną dramatycznością. Na samym początku wizualizacje mają niebieską kolorystykę. W tle widać antyczne kolumny i rzeźby. Podczas refrenów pojawia się też dym (chmury?) na ekranach. Od pierwszego refrenu scena przybiera barwy złote. Wokalnie Il Volo prezentuje się wyjątkowo dobrze. Reakcje w centrum prasowym są umiarkowane.

AUSTRIA

The Makemakes – I am yours

Występ austriackiej grupy jest bardzo zbliżony do preselekcji. Scena zachowuje bardzo ascetyczny charakter. Tak jak w przypadku poprzednich prób scena w trakcie piosenki zmienia swoje barwy z niebieskich na pomarańczowe. Istnieje podejrzenie płonącego pianina.

HISZPANIA

Edurne – Amanecer

Edurne rozpoczyna występ w opiętym, czerwonym płaszczu. Pod nim wokalistka skrywa złotą suknie. Wokalistce towarzyszy tancerz. Choreografia jest dość dramatyczna. Próba spotyka się z mieszanymi reakcjami w centrum prasowym: przez aplauzu do politowania.

NIEMCY

Ann Sophie – Black smoke

Kolejna na scenie występuje reprezentantka Niemiec. Wokalistka rozpoczyna swój występ śpiewając tłem. Wizualizacje przypominają teledysk Tiny Turner  do piosenki Goldeneye.  Wizualizacje utrzymane są czarno-złotej kolorystyce. Można zauważyć, że na scenie pojawiają się cztery chórzystki i pięć dużych reflektorów. Ann Sophie nie ma żadnych problemów wokalnych.

WIELKA BRYTANIA

Electro Velvet – Still in love with you

Jeśli ktoś lubi klimaty znane z filmu Wielki Gatsby, to nie będzie zawiedziony. Co jakiś czas scena się ściemnia i można zauważyć elementy świetlne na ubraniach brytyjskiej ekiy. Pod względem wokalnym duet zachowuje spodziewany poziom. Występ Wielkiej Brytanii przechodzi bez zauważenia w centrum prasowym.

FRANCJA

Lisa Angell – N’oubliez pas

Francuski występ jest bardzo statyczny. Duży nacisk jest położony na wizualizacje, które prezentują zniszczone, powojenne miasto, gdzie pojawiają się białe gołębie. W pewnym momencie na scenie dołącza coś na kształt orkiestry wojskowej (w tle widać jej zwielokrotnienie). W trakcie piosenki na wizualizacjach widać, że miasto wraca do życia. Jak dotąd, Lisa spotkała się z największymi brawami w centrum prasowym.

AUSTRALIA

Guy Sebastian – Tonight again

Występ australijski jest bardzo dynamiczny. Z Guyem Sebastianem na scenie pojawia się czteroosobowy chórek. Dodatkowymi dekoracjami są wysokie latarnie miejskie. Wykonawca prezentuje bardzo dobry poziom.

Źródło: własne

3 KOMENTARZE

  1. Występ sceniczny Hiszpanki mógłby być lepszy, ale i tak robi na mnie duże wrażenie. Jest naprawdę dobrze i są ciary. Taniec z tancerzem najlepszy. Odsłonięcie drugiej kreacji wokalistki też niczego sobie. Najważniejsze, że nie jest tego za dużo i nie powinno przesłonić wokalno-muzycznej wartości utworu. A słyszeliście wersji karaoke? Nie, to żałujcie. Majstersztyk!
    Może i jest w tym trochę kiczu, ale czy nie jeszcze większy kicz wygrywał rok temu, czy w innych latach?

  2. Jestem zawiedziony. Chyba za rok nie spotkamy się w Madrycie 🙁 Co do samej piosenki to nadal uważam, że jest jedną z lepszych w tym roku jeśli nie najlepszą i zdania nie zmienię. Tylko ta prezentacja. Oglądając teledysk inaczej ją sobie wyobrażałem. Edurne powinna więcej stać w miejscu bo to jej bieganie i jednoczesne gesty wyglądają zbyt teatralnie. Drażni mnie to. No, ale w głowie pozostanie mi na długo. Samo brzmienie utworu oczywiście 🙂