Vaidas Baumila oraz Monika Linkyte wygrali Eurovizjos!

Przed chwilą zakończył się finał litewskich selekcji Eurovizjos 2015. Wygrał go duet złożony z Moniki Linkyte oraz Vaidasa Baumili. Pokonali oni Mię, która już drugi raz z rzędu zajęła drugie miejsce w selekcjach. W Wiedniu zaśpiewają piosenkę This Time, która tydzień temu wygrała pierwszą część. Co ciekawe, mieli oni osobno walczyć o wyjazd na Eurowizję. Wczoraj jednak do siedziby LRT wpłynął oficjalny wniosek o to, żeby to właśnie ich duet mógł się zmierzyć z Mią w finale.

 

Źródło: lrt.lt

4 KOMENTARZE

  1. Takie rozwiązanie może przeszłoby w słynącej z nietypowych wyborów, sąsiedniej Łotwie ale sukcesu dla Litwy w tym wszystkim jednak bym nie widział. Plus z tego jest taki że piosenka jest lepsza od propozycji z Estonii choć do takiej Francji jej daleko.
    Mam nadzieje że ta piosenka nie podzieli losu innego duetu z Litwy – tego sprzed 11 lat 🙂

  2. Ciekawy pomysł z tym duetem… ale nie mogli tak od razu? :). Całkiem fajnie brzmią razem Monika i Vaidas. Piosenka nie jest może przebojem wszechświata, ale jest po prostu dobra. W jakiś tam sposób minimalnie wyróżnia się spośród do tej pory wybranych utworów. Takie trochę litewskie country :). Piosenka podoba mi się także dlatego, że brzmi jakoś tak optymistycznie.

  3. Śmialiśmy się z Litwinów że mają mniej piosenek niż uczestników i że będzie duet, który będzie oceniany osobno a okazało się, że w tym szaleństwie jest metoda i efekt finalny jest dobry. Całkiem mi się to podoba. Widać że między duetem jest „feeling”.
    Już wole takie lekkie i milutkie pioseneczki niż jakiś przerost formy nad treścią.