źródło: Joyce Hoedelmans

Duncan Laurence wystąpi z koncertem w Polsce. Zwycięzca Eurowizji 2019 już w listopadzie zagra w warszawskim klubie „Promixa”. Publiczność usłyszy m.in. jego eurowizyjny przebój Arcade.

Kilka tygodni temu Duncan Laurence po raz pierwszy przyleciał do Polski, zaliczając trasę promocyjną po Europie. W wywiadzie dla Eurowizja.org potwierdził, że niebawem wystąpi przed polską publicznością, jednak wtedy nie ujawniał szczegółów.

Teraz wszystko jest już jasne. W poniedziałek ogłoszono, że Duncan Laurence zagra koncert w warszawskim klubie „Proxima”. Zwycięzca Eurowizji 2019 spotka się z polską publicznością w poniedziałek, 25 listopada 2019 roku.

Zwycięzca Eurowizji 2019 Duncan Laurence – koncert, bilety, kiedy i gdzie?

Bilety na koncert Duncana Laurence’a będą dostępne w sprzedaży od wtorku, 18 czerwca. Cena biletów wynosi 89 zł. Zwycięzca Eurowizji 2019 zaprezentuje swoje autorskie piosenki. Z pewnością nie zabraknie jego przeboju Arcade, z którym wygrał w finale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Szczegóły dotyczące zakupu biletów na koncert Duncana Laurence’a znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

Duncan Laurence urodził się 11 kwietnia 1994 roku. Działalność muzyczną zaczął w latach nastoletnich. Mając 16 lat, wygrał konkurs talentów w rodzinnym Spijkenisse. W 2014 roku wziął udział w przesłuchaniach do piątej edycji The Voice of Holland, z którego odpadł na etapie półfinałów. Jego mentorką w programie była Ilse DeLange, piosenkarka i zdobywczyni drugiego miejsca na Eurowizji 2014. Artystka zachęciła go do startu w tegorocznej Eurowizji z piosenką Arcade.

18 maja 2019 roku Duncan Laurence wygrał finał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Tel Awiwie. Zdobył łącznie 498 punktów, w tym 261 punktów od telewidzów (2. miejsce) i 237 punktów od jurorów (3. miejsce). Dzięki niemu Holandia zwyciężyła po raz pierwszy od 40 lat, co wywołało wielkie emocje w kraju (więcej o tym: TUTAJ i TUTAJ). Za sprawą wokalisty, Eurowizja 2020 odbędzie się w Holandii.

źródło: eventim.pl, fot. Joyce Hoedelmans

4 KOMENTARZE