Duncan Laurence wydał singiel Love Don’t Hate It To pierwszy utwór piosenkarza od czasu finału Eurowizji 2019, w którym zwyciężył z numerem Arcade. Nowy utwór Holendra znajdziesz poniżej.

Duncan Laurence kazał fanom nieco czekać na nową piosenkę. Zanim ugasił niecierpliwość fanów, zaprezentował akustyczną wersję eurowizyjnego Arcade, którą zrealizował w legendarnym studiu nagraniowym Capitol Records.

Duncan Laurence – posłuchaj Love Don’t Hate It

Nowa piosenka Duncana Laurence’a nosi tytuł Love Don’t Hate It. Numer napisali: Duncan Laurence, Sam Farrar, Michelle Buzz czy Samuel i Robert Gerongco. W numerze, prócz Duncana możemy usłyszeć też Ilsę DeLange, założycielkę projektu The Common Linnets (ESC 2014), a także trenerkę wokalną Duncana podczas jego zmagań w programie The Voice of Holland.

To pierwszy singiel, który piosenkarz wydał po wygraniu w finale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji odbywającego się w połowie maju w Tel-Awiwie. Przypomnijmy, że zwyciężył w konkursie, zdobywszy łącznie 498 punktów w głosowaniu telewidzów i jurorów.

Jak holenderskie media zareagowały na zwycięstwo Duncana Laurence’a?

Obejrzyj nasz wywiad z Duncanem Laurence’m:

Duncan Laurence jest obecnie w trakcie europejskiej trasy koncertowej. Zwycięzca Eurowizji 2019 zagra 25 listopada w warszawskim klubie „Proxima”.

Czy wygrana na Eurowizji zapewnia długofalową karierę?

Duncan Laurence – życiorys artysty

Duncan Laurence urodził się 11 kwietnia 1994 roku w Spijkenisse. Naprawdę nazywa się Duncan de Moor. Przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery muzycznej tworzył teksty piosenek dla innych artystów. W wieku 16 lat wygrał lokalny konkurs talentów.

Krajowy rozgłos zdobył w 2014 roku udziałem w piątej edycji programu The Voice of Holland. Jego mentorką w programie była Ilse DeLange, zdobywczyni drugiego miejsca w finale Eurowizji 2014. Odpadł na etapie połfinałów. W maju 2019 roku zwyciężył z utworem Arcade w finale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jesienią rozpoczął trasę koncertową obejmującą występy w Holandii i kilkunastu krajach Europy.

foto: Instagram/itsduncanlaurence