Wokalista i autor piosenek będzie reprezentować Holandię podczas 64. Konkursu Eurowizji w Tel Awiwie.

Od 2013 roku Holandia konsekwentnie podąża drogą wyborów wewnętrznych. Zaowocowało do nie tylko 2. miejsce w 2014 roku, ale też serią występów finałowych w konkursie. Tym razem holenderski nadawca AVROTROS zdecydował się powierzyć zadanie młodemu wokaliście Duncanowi Laurence. Jak informowaliśmy wcześniej, tym roku w centrum zainteresowania stacji był wybór piosenki w pierwszej kolejności. Zrodziło to wiele spekulacji w lokalnych mediach (więcej TUTAJ). Jak informuje Eric van Stade – dyrektor generalny AVROTROS:

Jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem wybranej piosenki. Utwór ma taką siłę, że cały komitet anonimowo i jednogłośnie zdecydował się postawić na Duncana

Kim jest Duncan Laurence?

Duncan Laurence urodził się w 1994 roku i ukończył Rockacademie w Tilburgu w zeszłym roku. W tym czasie zdążył rozwinąć się jako wokalista, autor piosenek oraz producent zarówno podczas studiów oraz zdobytego doświadczenia w Londynie i Sztokholmie. Wokalista zaliczył również epizod w programie The Voice of Holland w 2014 roku.

Tak sam wokalista opisuje decyzję holenderskiego nadawcy:

W ostatnich latach, artyści z najwyżej półki reprezentowali Holandię. To nie dotyczy mnie, ale myślę, że to też jakieś rozwiązanie. W Holandii jest wiele młodych talentów. Mój udział udowadnia, że można otrzymać szansę zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców. Jestem dumny, że mogę reprezentować Holandię i obiecuję, że dam z siebie wszystko.

Ik ben zo ongelofelijk trots dat ik Nederland mag vertegenwoordigen op Eurovision Song Contest! De afgelopen jaren deden…

Opublikowany przez Duncan Laurence Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Dodatkowo, Ilse DeLange (ESC 2014), członkini komisji wskazuje, że Duncan ma w sobie coś specjalnego. Jego autorskie propozycje są na międzynarodowym poziomie, a jednocześnie bardzo autentyczne. Jej zdaniem, twórczość tego artysty może dotknąć każdego. DeLange dodaje, że jego dodatkowym atutem jest osobowość sceniczna.

Holenderska piosenka, którą usłyszymy na scenie w Tel Awiwie, zostanie zaprezentowana 7 marca.

Holandię w zeszłym roku reprezentował uznany Waylon, dla którego było to drugie podejście w konkursie. Ostatecznie Holandia z utworem „Outlaw In Em'” zajęła 18. miejsce w finale Eurowizji w Lizbonie.

Źródło: AVROTROS