Już dzisiaj wieczorem odbędzie się finał Dansk Melodi Grand Prix 2018, podczas którego wyłoniony zostanie reprezentant Danii w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wydarzenie będzie miało miejsce w obiekcie Gigantium w Aalborg i zostanie poprowadzone przez Annette Heick oraz byłego wokalistę zespołu Lighthouse X Johannesa Nymara.

Dania będzie pierwszym krajem skandynawskim, który wyłoni swojego reprezentanta. O przywilej wystąpienia w Lizbonie powalczy 10 wykonawców. Poniżej przedstawiamy ich listę. Przypomnijmy tylko, że Dania, tak jak Polska, wystąpi w drugim półfinale ESC, który odbędzie się już równo za trzy miesiące – 10 maja 2018 roku.
Selekcje będzie można śledzić TUTAJ

.

W dzisiejszym finale zaprezentują się następujący wykonawcy:
  1. Ditte MarieRiot
  2. Anna RitsmarStarlight
  3. RasmussenHigher Ground
  4. SannieBoys on Girls
  5. SandraAngels to My Battlefield
  6. Lasse MelingUnfound
  7. CARLSENStanding Up for Love
  8. KARUISignals
  9. Rikke Ganer-TolsøeHolder fast i ingenting
  10. Albin FredyMusic for the Road
Z sylwetkami uczestników DMGP 2018 zapoznacie się TUTAJ.
Co ciekawe do Danii powróci także Conchita Wurst, zwyciężczyni 59. Konkursu Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze. Pomiędzy występami uczestników zadba o rozrywkę podczas koncertu finałowego Melodi Grand Prix.

Kto zatem jest faworytem dzisiejszego finału? Zdaniem bukmacherów największe szanse na zwycięstwo ma Rasmussen z piosenką Higher Ground. 32-letni piosenkarz zaprezentuje utwór inspirowany tradycją duńskich Wikingów. Już teraz możecie go posłuchać poniżej:

Również w ocenie fanów Rasmussen i jego Higher Ground nie pozostawia także suchej nitki na konkurentach. W sondzie przeprowadzonej przez portal wiwiblogs.com aż 36,01 % respondentów uznało utwór Rasmussena za najlepszy. Na podium znalazła się także Sannie z piosenką Boys on Girls. Na trzecim miejscu uplasowała się jedyna propozycja napisana w całości po duńsku – Rikke Ganer-Tolsøe z utworem Holder fast i ingenting.
zdjęcie: dr.dk
źródło: wiwiblogs.com, dr.dk, eurovisionworld.com